Isadepäeval tasub Tormasse sõita

Kui teie pere ei tea veel täpselt, mida isadepäeval ette võtta, siis võiksite koos pühapäeval Tormasse sõita, kus Naiskodukaitse Torma jaoskond juba neljandat aastat kogu perele põnevat tegevust pakub.

Naiskodukaitse Torma jaoskonna esinaine Käty Kakko ütles, et kohale tulevad nagu alati päästeteenistus, politsei, samuti Kaitseliidu esindajad.

Üllatusena peaksid ka Ameerika Ühendriikide sõjaväelased koos tankiga Tapalt kohale jõudma.

Huvitavad autod

Lastel on alati uudistamist jätkunud nii politseiauto juures, mida on lahkelt tutvustanud noorsoopolitseinik Kirly Kadastik ja tema kolleeg Kirsti Tertõtšnaja, kui ka päästeautode läheduses. Julgemad on alati ka rooli roninud ja nii mõnigi laps on ehk sealsamas ka elukutsevaliku teinud. Mõni laps julges korraks proovida ka suitsusukeldumise varustust.

Jõgevamaa päästepiirkonna Mustvee komando pealik Taavi Müürsep tuletas möödunud sügisel kõikidele meelde, et neil, kel ahiküte, tuleb enne kütteperioodi korstnad pühkida. Seda võib neli aastat järjest teha ka individuaalelamu peremees, kuid viiendal aastal tuleb kutsuda kutsetunnistusega korstnapühkija. Ridaelamus tuleks ikka igal aastal korstnapühkija kutsuda. Veel manitses ta lapsi, et nad ei läheks veekogude õhukesele jääle. Ja et jõulud on peagi meie poole teel, vajab täit tähelepanu ka küünalde põletamise ohutus.

Tuleb koertenäitus

Mullu sai laste absoluutseks lemmikuks kutsikas Troi pikema nimega TryensŽs Google. Mustvee kordoni koerajuht Üllar Tänna oli kaasa võtnud oma kaks hoolealust. Mullu oktoobri algul toodi tol ajal kahekuune kutsikas Mustvee piirivalvekordonisse kümneaastasele teenistuskoerale Kustile ehk Gustavile seltsiks. Tegelikult peab Troi kunagi Kusti ameti üle võtma ja selleks peab Üllar Tännal teda järjepidevalt treenima.

Troi oskas kolmekuusena juba koerajuhi juurde tulla, istuda. Lamamine polnud tal veel päris selge. Ka jäljekoolis läks Troil päris hästi. Õpetamine käib mänguga, nagu ikka väikeste puhul kombeks.

Üllar Tänna ütles, et koerad saavad omavahel sõbralikult läbi ja ei armukadetse. Ka Kusti ei olnud lastele kuri, julgemad said talle pai teha. Troi oli küll väga ülemeelik ja kippus näksima, aga eks kutsikal ole ikka kutsika kombed.

Tänavusel isadepäaval on Käty Kakko kinnitusel plaanis lausa koertenäitus. Loomulikult on lastel võimalik lasta oma näod kirjuks maalida. Korraldatakse põnevaid teatevõistlusi, neid organiseerib Kaitseliidu Torma üksikkompanii ja kasutatakse  kõikvõimalikke atribuute.

Kohale tuuakse Vudila batuut, kus lapsed saavad hüpata ja möllata. Saab ka joonistada ning jagatakse hernesuppi. Kõige lõpuks saavad tublimad osalejad auhinna. Päeva juhib Pipi.

Neljas Torma kogu pere isadepäev

*Pühapäeval kell 13 Torma spordihoone juures

*Päästeamet

*Politsei- ja piirivalveamet

*Kaitseliit ja orkester

*Näomaalingud, batuut, joonistamisvõimalus

*Võistlusmängud

*Sõdurisupp ja kuum tee

*Parematele auhinnad

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus