Isadepäeval lustisid pered Virtuses

Jõgeva spordikeskuses Virtus toimunud pereüritusel „Iga issi on supermees“ leidus tegevust igale pereliikmele. Laste jaoks oli loodud oma mängumaailm. Seal sai joonistada, mängida MiniFarmi põllumajandusmasinatega ja lasta ennast koguni näiteks isal puldiautoga ringi sõidutada. Oli võimalik mängida lauamänge, lugeda lasteajakirju ja isadele kingitusi meisterdada.


Spordikeskuse juures parkimisplatsil demonstreerisid oma tehnikat ja varustust päästjad ja politseinikud.

Päeva peamise sisu moodustas peredele mõeldud võistlus, kus tuli lahendada lustakaid ülesandeid, rakendada oma taiplikkust, olla loominguline ja sportlik. Osaleda võisid kõik pereliikmed, nii tulevased isad kui ka ilma isata pered. Ükski laps ei pidanud isa puudumise tõttu võistlustest ja emotsioonidest ilma jääma. Tegevust oli ka seenioridele ja noortele.

Isad ja vanaisad peavad olema heas vormis

„Olen Jõgeval oma lastelastel külas ja tulime kõik koos siia. Lapsi on mul kaks ja lapselapsi ka. Poeg on üksteist ja tütrel on kaks last, kahe poole aastane ja mõnekuune. Peab noor püsima, neid on vaja ju kõrgele visata – selline töö mul. Päris lõbus on, poja jaoks oli natuke kärarikas, aga väikesed pidasid paremini vastu. Kahe poolene oli õnnelik, et sai Lõvi Leole kaks korda patsi lüüa. Olen siin peaaegu juba kõike teinud,“ rääkis isa ja vanaisa Jaanus, kinnitades et on parima isa võistlusprogrammiga rahul.

Esinejaid oli igale maitsele, esinesid ansamblid Tuustar ja Funkitol. Tantsukavadega astusid üles JJ Street ja tantsukool Cestants. Viimane oli kohal mitme rühmaga – kokku esines 149 tantsijat.

Särka Sport esindajana ristsõna lahendamise võimalust pakkunud Aimur Säärits oli kõigi osavõtjate vastu sõbralik ja toetav: „Kui juhuslikult tõesti ei tea, siis iga küsimuse taga on vihje ja vastused maja peal laiali, head lahendamist!“

Ka eelmisel aastal kandis klubi Ramm isadepäeva tähistamisel sportliku poole eest hoolt. „Korraldus tundub tänavu parem olevat, kõigil on kogu aeg midagi teha. Lavale pole veel tühja aega jäänud ja tundub, et rahval on põnevam kui mullu,“ avaldas ta arvamust. Sääritsa sõnul olid oma isad kohale toonud enamasti algklasside lapsed ja nooremad mudilased.

Põnevust pakkus teadusteater Kolm Põrsakest, mis on välja kasvanud õpilasfirmast ning käib lastele harivat meelelahutust pakkumas enamasti lasteaedades.

Geenivaramu oli samuti esindatud ning soovijad said geenidoonoriks hakata. Seda võimalust kasutas pühapäeval Virtuses 133 inimest.

1500 külalist isadepäeva peol

„Kogupereüritust külastas üle 1500 inimese. Tegija isa konkursist võttis osa 145 isa, kellest autasustamisel oli kohal 88. Osa võttis ka paar isata peret, kes said tegevuspunktides väga hästi hakkama,“ rääkis isadepäeva peo peakorraldaja Renee Köök.

Kokku oli peredel võimalik end proovile panna 19 tegevuspunktis. Väljakutseid pakkusid politsei, maanteeamet, noorteühing 4H, Olivia, Tark Mees Taskus, Pöörased Seiklused, Reklaamiikoon, Leiuministeerium, JAH Teenus, Servamatalaud.ee, Kronopal, Sadala Agro, Kaitseliit, Naiskodukaitse, Kodutütred, Noored Kotkad, Särka Sport, Jõu ja Tervise Selts 1 ning Jõu ja Tervise Selts 2.

Kõige põnevamaks võistlusteks oli Renee sõnul Pööraste Seikluste punkt, kus pidi kinnisilmi  tekile koti ümber panema. „Kõige raskemaks osutus isadele Leiuministeeriumi punkt, kus tuli meigipintslitele juurde panna nende õiged nimetused. Rohket pingutust nõudsid Jõu ja Tervise Seltsi tegevuspunktid jõusaalis.

Esimese koha sai isadepäeva mitmevõistluses 86 punktiga Jaanus Järv. Teiseks tulnud Taho Järve jäi võitjast maha kõigest ühe punktiga. Kolmas koht läks võrdsete punktidega jagamisele ja neil isadel tuli lisaks võistelda paberilennuki harjutuses.  Kullo Neare, kes omavolditud paberlennuki kaugemale lennutas, sai lõpuks kolmanda ja Taavi Möller neljanda koha. Lennukite maandumisvahe oli väga napp,“ märkis Renee.

Ta nentis veel omalt poolt, et laat jäi võrreldes varasemaga väiksemaks. „Ju siis kardeti, et ilm on väga vilets. Need, kes kohale jõudsid, paigutasime fuajeesse ära. Välja ei jäänud keegi,“ kinnitas korraldaja.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus