Isadepäev toob kõik superissid Jõgevale

Vähem kui kahe nädala pärast, 12. novembril  toimub Jõgeval Virtuse spordikeskuses kogupereüritus “Iga issi on supermees”. Kaheaastase vaheaja järel toimuval isadepäevaüritusel on kõigil peredel võimalik üheskoos veeta tegus ja vahva päev, kus tordisöömise kõrval on võimalik lüüa kaasa ka põnevaid ülesandeid pakkuval konkursil Tegija Isa 2017.


Isadepäeva meeldejäävaks tähistamiseks korraldas MTÜ Pöörased Seiklused 2014. aastal Jõgeval Virtuse spordikeskuses kogu pere isadepäeva, kus ligi viiskümmend isa võtsid üksteiselt mõõtu kiirust, osavust ja taiplikkust nõudvatel aladel. Esimese võistluse läbis kõige edukamalt Romek Velt.

Õnnestunud ürituse järel soovisid osavõtjad ka emadepäeva tähistamist ning järgmisel kevadel toimuski ka võistlushimulistele emadele sarnane üritus, kus võitjaks kuulutati Miina Lehtla.

Seni viimased auhinnad, 2015. aasta isadepäeval välja kuulutatud Tegija Isa ja mullu kevadel toimunud Tegija Ema konkursi võit läksid aga ühte perre, Taimar ja Terje Piigile.

Möödunud aastal otsustas Pööraste Seikluste eestvedaja Renee Köök “Iga emme pidupäeva” ja “Iga issi pidupäeva” nime kandnud üritused kokku liita ning korraldada edaspidi aastas ühe suure kogupereürituse, et Jõgeva kandi aktiivsed pereemad ja -isad ei peaks enam üritama üksteise saavutusi üle trumbata, vaid saaksid võistelda üheskoos oma perekonna eest.

“Meie poolt välja pakutud kogupereürituse toimumise aeg ei sobinud aga linnale, sest samal ajal oli siin kavas üks teine üritus,” selgitas Renee Köök esialgsest plaanist loobumise põhjust.

Naasti varasema formaadi juurde

Suure huvi tõttu otsustati tänavu varasema formaadi juurde naasta. “Päris paljud inimesed on minult küsinud, et miks ei ole seda üritust enam toimunud,” lausus Köök. “Kui omal ajal mõnikord tundus, et inimesed ei vaja selliseid üritusi, siis nende ärajäämise järel tunti neist puudust. Oluline oli ka see, et Jõgeva spordikeskuse juhataja Priit Toru oli valmis omalt poolt isadepäeva ürituse taastamisse panustama.”

Ürituse korraldamisel toetub Renee Köök lisaks korraldusmeeskonnale ja toetajatele ka vabatahtlike abile. “Meeskonnas tegutseb üle neljakümne inimese, iga valdkonna toimimise eest vastutab konkreetne inimene,” lausus peakorraldaja.

Kristi Zelinski on laadaala juht ning aitab ka Virtuse spordikeskust ürituseks kaunistada ja peomeeleolu luua. Merlin Naudre valmistab pidupäeva üle viiekümne kilogrammi kaaluva tordi, Kätlin Lehmus vastutab aga lastealal toimuva eest. Projektijuht Margus Hüva eestvedamisel valmib kogupereürituse lava, ta aitab ettevalmistustega, ning toob värskeid mõtteid ürituse korraldusse. Isadepäevaürituse reklaamijuhiks on Anneli Puusepp, kelle juhtimisel valmivad ürituse plakatid ja bännerid, samuti tegeleb ta vabatahtlike suunamisega.

“Projektijuhiks on ka Aimur Säärits, kelle käe all saavad konkursi võistluspunktid oma ilme ning valmivad ürituse meened,” märkis Renee Köök. “Päeva juhib näitleja Raivo E. Tamm.”

Osalejad lahendavad lustakaid ülesandeid

Peakorraldaja sõnul on ürituse naelaks konkurss “Tegija Isa 2017”, kus osalejatel tuleb lahendada lustakaid ülesandeid , rakendada taiplikkust, olla loominguline ja sportlik. “Nagu varasematelgi aastatel, on ka tänavu konkursi kavas kuusteist eriilmelist ala,” selgitas Köök. “Erinev on aga see, et kui varem olid ülesannete taga põhiliselt riigisasutused ja organisatsioonid, siis nüüd on võistlustele kaasatud rohkelt erasektorit, rohkem kui pooled ülesanded panevad seekord kokku erafirmad.”

Võistlustel osalejatele korraldajad piiranguid seadma ei hakka. “Kaasa võivad lüüa nii tulevased isad kui ka ilma isata pered,” ütles korraldaja. “Ükski laps ei pea isa puudumise tõttu võistlustest ja emotsioonidest ilma jääma. Tulevased isad aga näeksid, milline on isa roll peres.”

Ülesannete läbimisel võivad isad kasutada kogu pere abi. “Eelmiste aastatega võrreldes on ülesanded peresõbralikumad, seekord selliseid alasid kavas ei olegi, kus isad päris üksi peaksid võistlema,” lausus Renee Köök. “Ühe punkti iga ülesande eest saavad kõik osalejad, ala veatu läbimise eest on võimalik maksimaalselt teenida viis punkti.”

Tühjade kätega ükski osaleja koju ei lähe – kõik konkursil osalejad teenivad korraliku auhinnakoti, punktiarvestuse kolm paremat pälvivad aga veelgi suurema auhinna. “Kui paremad jäävad viiki, on võitja selgitamiseks kavas lisaülesanne,” ütles Köök. “Selleks kasutame taas varasematest aastatest tuntud paberlennukite viskamist. Seega võivad kõik juba lennukite voltimist harjutama hakata,” lisas ta.

Konkurss algab Virtuse spordikeskuses 12. novembri keskpäeval ja kõigi ülesannete läbimiseks on peredel aega neli tundi. “Ülesandeid saab lahendada omas tempos ja vahepeal on võimalik ka kodus käia,” ütles Renee Köök. “Isade autasustamisele eelneb ka ühine tordisöömine.”

Isadepäeva ürituse programm algab konkursist tund aega varem, kell üksteist. “Igal täistunnil loosime kõigi osalejate vahel välja auhindu,” lubab korraldaja. “Iga kohaletulnu saab numbriga käepaela.”

Palju võimalusi Virtuses ja selle ümbruses

Lisaks konkursile toimub nii mõndagi huvitavat ka mujal Virtuse spordikeskuses ja selle ümbruses. Kõige väiksematele on üles seatud spetsiaalne laste mängumaa, huvilisi meelitavad ka laat, tehnikanäitus, kultuuriprogramm ja fotostuudio.

“Sel ajal toimub Eestis veel vaid üks laat ning seetõttu on osalejaid juba päris palju registreerunud,” lausus Renee Köök. “Algul arvasime, et kohale tuleb ehk vaid paarkümmend kauplejat, nüüdseks on aga neid registreerunud juba üle üheksakümne. Tulijaid on ka Lätist ja Leedust. Käsitöö pakkujad hakkavad paiknema Virtuse siseruumides, laadaliste päralt on aeroobikasaal ja koridori.”

Tavapäraselt demonstreerivad kogupereüritusel oma tehnikat ja varustust Kaitseliit, päästeamet ning politsei- ja piirivalveamet, uue tulijana on väljas aga Sadala Agro, kes toob linnarahvale vaatamiseks oma põllumajandustehnika. “Idee tekkis tänavu suvel, kui käisin avatud talude päeval,” lausus Renee Köök. “Minagi polnud varem kombaini lähedal käinud, olin seda vaid eemalt näinud.”

Lastealal on võimalik mängida lauamänge ja meisterdada, toimub ka temaatiline joonistuskonkurss. “Uutest atraktsioonidest väärib kindlasti märkimist MiniFarm, kus 18ruutmeetrisel laual on võimalik mängida puldiga juhitavate autode, kraanade ja traktoritega. Kohal on ka Väike-Maarja mudelihall, katsetada saab nende helikoptereid ja mudelautosid. Lastealas on osalejate meelt lahutamas ka kostümeeritud tegelased.”

Uuendatud on ka fotostuudiot. “Kui varem oli see kujundatud hästi pidulikult, siis seekord on seal erinevate abivahenditega võimalik teha ka põnevaid ja naljakaid pilte,” märkis Renee Köök.

Renee Köögi sõnul on kogupereürituse korraldamine tema jaoks muutunud südameasjaks. “Ikka tahad, et kodulinnas midagi toimuks ning et kõigil oleks huvitav ja põnev,” ütles ta. “Suure isadepäevaüritusega soovime kõiki isasid rohkem tunnustada, tahame näidata, et igale lapsele on just tema isa Superman, kes on milleski kõige parem ja edukam.”

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus