IRL Jõgeva- ja Tartumaa esinumber on Jaak Aaviksoo

2015. aasta riigikogu valimistel kandideerivad erakonna Isamaa ja Res Publica Liit kümneliikmelises nimekirjas Jõgeva- ja Tartumaal esinumbrina Jaak Aaviksoo, teisena Aivar Kokk ja kolmandana Elle Kull.

Pregune riigikogu liige Jaak Aaviksoo liitus Isamaa ja Res Publica Liiduga 2006. aastal esimese toona moodustunud uue erakonna liikmena. Riigikogusse on Aaviksoo kandideerinud 2007. aastal Põhja-Tallinna valimisnimekirjas ning 2011. aastal Põlva-, Valga- ja Võrumaal. 1995-1996 oli Aaviksoo peaminister Tiit Vähi valitsuses haridus- ja kultuuriminister ning pärast kultuuriministri ametikoha loomist haridusminister. Andrus Ansipi valitsustes töötas ta aastatel 2007-2011 kaitseministrina ning 2011-2014 haridus- ja teadusministrina.

Nimekirjas teisena kandideeriv poliitik ja ettevõtja Aivar Kokk on riigikogu praeguses koosseisus maaelukomisjoni aseesimees ning kohalike omavalitsuste ja regionaalpoliitika toetusrühma esimees. Aastail 2004-2009 oli Kokk Jõgeva maavanem.

Nimekirjas kolmas on kauaaaegne näitleja, pedagoog ja ÜRO  UNICEF Eesti Rahvuskomitee president Elle Kull. Tema valiti 2003. aastal riigikokku erakonna Res Publica nimekirjas. 2007. ja 2009. aasta valimistel ta valituks ei osutunud, küll aga sai 2009 riigikogu asendusliikmeks.

Veel kandideerivad IRLi nimekirjas Jõgeva- ja Tartumaalt riigikogusse majandusteadlane, mitmetes kõrgkoolides õppejõuna töötanud Andres Arrak, kes oli kuni tänavu novembrini Eesti Rahva Muuseumi turundusjuht,  ning Pärnu Konverentside partner, Põltsamaa Felixi eelmine juhataja Anti Orav, põltsamaalasest ettevõtja Toivo Peets, EELK Pauluse koguduse õpetaja Joel Luhamets, Nõo vallavanem Rain Sangernebo, Luunja vallavanem Aare Anderson ja Jõgeva linnavolikogu liige Mihkel Kübar.

Üleriigilises valimisnimekirjas on Jaak Aaviksoo neljandal, Aivar Kokk kolmeteistkümnendal, Toivo Peets kolmekümnendal, Mihkel Kübar kolmekümne seitsmendal, Anti Orav neljakümne viiendal, Elle Kull kuuekümne esimesel, Andres Arrak seitsmekümne kolmandal, Joel Luhamets kaheksakümne viiendal, Rain Sangernebo üheksakümne seitsmendal ja Aare Anderson saja kaheksandal kohal.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus