Internetist uut avastades

Aga see selleks, tegelikult on Internetis ju lausa miljoneid lehekülgi, mida me võiksime külastada ja kindlasti leidub igaühe jaoks seal midagi põnevat. Enamuses on need inglise keeles, aga iga vähegi koolis käinud noor peaks sellest piisavalt aru saama, vastasel juhul peab ta jääma rate.ee juurde pidama.

  Üks minu parimaid avastusi Internetis on olnud lehekülg www.last.fm, mis ei ole tegelikult küll mingi uus sait (asutatud minu teada juba 2002. aastal), aga mina leidsin tee selle juurde alles möödunud suvel. Iseenesest toimib lehekülg väga lihtsalt. Peab registreerima kasutajaks (tasuta loomulikult) ja oma arvutisse alla laadima väikese seadeldise, mis võimaldab üles tähendada kõik muusikapalad, mida sa oma arvutis mingi programmiga (tavaliselt siis Winamp või Mediaplayer) kuulad.

Last.fm koondab igal nädalal need lood pingeritta ja samuti on pidevalt täiendamisel üldised edetabelid, mis näitavad sinu kõige enimkuulatud artiste ja laule. Last.fm-i teevad kirglikud muusikaarmastajad ja see on levinud kõikjal maailmas. Aga peale edetabelite on seal, nagu igal vähegi korralikumal veebilehel, mis nõuab natukenegi isiklikumat lähenemist, võimalus pidada blogi, vestelda foorumites, liituda gruppidega ja mis veel eriti tähtis ? “kohata? endaga sarnaseid inimesi. Nimelt leiab last.fm igaühele sarnase muusikalise maitsega inimesed ja tituleerib need tema naabriteks. Oma “naabrite? lehekülgi külastades on meil aga võimalus avastada veel rohkem artiste, kes meile võiksid meeldida ja kellest me pole varem kuulnudki. Avastamisrõõmu igatahes sellel saidil jätkub.

  Üks lehekülg, mida mina isiklikult küll iga päev ei külasta, aga vahel siiski, on www.quotationspage.com, mis asutatud juba 1994. aastal ja koondab endas hulganisti tsitaate nii kuulsatelt kui ka vähemkuulsatelt inimestelt. Lisaks veel osade ütlejate elulood ja raamatuarvustused. Tsitaadid võivad kasulikud olla näiteks koolitöödes, aga ka lihtsalt oma aja sisustamiseks, sest neid lugedes võib tihti tulla mõtetele, mis ka enda ajusoppides peidus, aga lihtsalt sõnastamata. Seega, igati asjalik veebikülg.

  Selle korra lõpetuseks lehekülg, millest võib kasu olla nii ülalmainitud kui ka teisi inglisekeelseid saite uurides. www.urbandictionary.com on sõnaraamat, kus leiavad seletust paljud kõnekeelsed väljendid, millest isegi osad inglased ja ameeriklased aru ei pruugi saada, eestlastest rääkimata. Koht toimib tänu kõigile külastajatele, sest definitsioone saab postitada igaüks, teiste otsustada jääb, kas need ka tõele vastavad. Leheküljest võib abi olla kasvõi oma lemmikartisti kuulates, kui tema laulus jääb mõni fraas arusaamatuks. Mina olen sealt abi küll leidnud ja kavatsen seda kasutada ka edaspidi.

  Need kolm on vaid üliväike osa lehtedest, mida tasuks külastada, aga käepärased igaühele meist. Internet on ikka üks põnev koht tõesti, peaasi, et kogu elu seal ei mööduks.   

MERLI KIRSIMÄE

blog comments powered by Disqus