Ingrid Rüütel pandi Võisikul kunsti tegema

Võisiku hooldekodus võeti külalisi vastu elava muusikaga. Nagu kolmapäeviti ikka, oli majas muusikaterapeut Eigo Kuusik, kelle juhendamisel saalis parasjagu musitseerimine käiski. Muusikateraapiatoa võimalustega tehti hiljem ka pisut lähemalt tutvust. Eigo Kuusik tegutseb majas muusikaterapeudina möödunud aasta augustist ning käib Tartust kohal kahel korral nädalas. Nagu hooldekodu juhataja Toivo Ilves kinnitas, oodatakse teda väga ning muusikateraapia on just see, mis maja klientidele elutahet ja -julgust juurde annab.

Seejärel uudistati kunsti- ja käsitööruume ning välja pandud väikest näitusenurgakest. Maja tegevusjuhendaja Kaie Levit pani aga Ingrid Rüütli koguni batikatehnikas kunsti tegema, õpetades, mida ja kuidas teha. Kui töö oli kraani all üle loputatud ja lõpuks mitmel korral kuuma triikrauaga läbi paberi pressitud, võiski juhendaja tõdeda, et “kunstiteos” on valmis. Jäi üle see vaid suuremale paberile kleepida, paluda Ingrid Rüütlilt juurde autogramm ja kõik see raami ning nähtavale kohale paigutada. Presidendiproua leidis selle “mökerdamise” igatahes täitsa vahva olevat. Tunnistas, et on ka ise kunstiringis käinud, aga sellise tehnikaga kokkupuutumine oli küll esmakordne. Seejärel vaadati ringi raamatukogus, arvutitoas jne. Ingrid Rüütlile kingiti oma majas valmistatud siiditrükis sall koos Priit Herodese värskelt kujundatud Võisiku logoga.

Enesestmõistetavalt tervitati külalisi muusikaga ka Põltsamaa muusikakooli vanas auväärses majas. Kooli direktor Anne Kaus andis ülevaate koolist ning siitkandi pikaajalistest muusika- ja kultuuritraditsioonidest ja üle kümne aasta kestnud rahvusvahelistest pillimängu suvekoolidest. Kooli eripärast ja mitmekülgsusest aitas aimu saada väike kontsert. Kõigepealt näitasid 4 – 5-aastased ettevalmistusklassi lapsed lustlikul moel, mida nad viiuliga juba teha mõistavad. Pisikestel viiuldajatel on tulevikus põhjust püüelda kooli viiuldajate ansambli ja seejärel ka sümfoniettorkestri koosseisu.

Tõeliselt head taset näitasid nii kooli noorem saksofoniansambel kui ka Kristjan Katmann viiulil, kellel seisab tuleval nädalal ees kooli lõpetamine. Seejärel aga astus elu esimeseks avalikuks esinemiseks lavale üks täiskasvanud muusikaõppureist, kolme lapse ema Merike Nool.

Enne teeleasumist jäi külalistel veel pisut aega koos õpetajatega mõnusas sõprusringis mõtteid vahetada ning Ingrid Rüütel tunnistas, et Põltsamaa muusikakool jättis talle äärmiselt sümpaatse mulje. Täna kohtub Ingrid Rüütel maakonna kultuuriinimestega ning külastab Vaimastvere õpilaskodu.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus