Infopäevad teemal “Kaitse oma vara”

 

Põltsamaa piirkonnas viib Põltsamaa konstaablijaoskond läbi infopäevad, kus tuleb juttu inimeste ning asutuste – ettevõtete vara kaitsmisest. Põltsamaa konstaablijaoskonna piirkonna vanema Üllar Sõmera sõnul on nad erinevatel aastatel erinevate teemadega kohaliku rahva ette astunud, et neid teemasid üheskoos arutada ja inimestele asjakohast teavet pakkuda ning nõuandeid jagada. Tänavu on tähelepanu keskmes varavastased kuriteod.

Sõmera kinnitusel on politseinike käsutuses piisavalt andmeid selle kohta, kuhu tavaliselt sisse murtakse, mida ja millises koguses varastatakse. Põltsamaa konstaablijaoskonna töötajad tahavadki jagada näpunäiteid, kuidas “kurjamid” oma varast eemale hoida. Infopäevad ei kujuta endast kindlasti mitte hoiatavat näpuviibutust inimeste suunas, vaid vabas vormis toimuvatel kohtumistel jagavad politseinikud vajalikku informatsiooni, annavad nõu ning kuulavad samas ära ka inimeste endi arvamused ja ettepanekud.

21. novembril toimub  infopäev Põltsamaa valla Kamari Seltsimajas, 27. novembril Põltsamaa kultuurikeskuses ning 28. novembril Põltsamaa raamatukogus. Sõmera kinnitusel ongi parem, kui infopäevad saavad teoks väiksemas seltskonnas, sest siis tekib korraldajate ja osalejate vahel sundimatum õhkkond ning inimestel on parem võimalus kaasa rääkida ning oma mõtteid välja öelda. Siis ei lähe kellegi jaoks info kaotsi. Läbirääkimisi on peetud ka ühe turvafirmaga, et esitleda huvilistele turvakaameraid ja nende abil salvestatut.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus