Infoohtude statistika ja geograafia portaalis Securelist

 

Arvutid nakatuvad viirustega ja neid rünnatakse iga päev. Kuid mitu arvutit nakatub ja mitut arvutit rünnatakse tegelikult? Milliste viirustega? Kaspersky Lab on avanud portaalis www.securelist.com/en</span> statistika, mis võimaldab saada reaalajas infot viirusohtude kohta maailma eri regioonides, sealhulgas ka Eestis.

Statistiliste andmete kuvamiseks kasutatakse teenuse Kaspersky Security Network (KSN) pilvesüsteemi, mis ühendab kogu maailmas enam kui 50 miljonit arvutit, kuhu on paigaldatud Kaspersky Labi uusimad hübriidviirustõrjeprogrammid. Viimased teatavad KSNile kõikidest nakatamiskatsetest ja sellise info vahetus teiste KSNis osalevate arvutitega võimaldab saavutada väga kiire ja kindla kaitse kõige uuemate viiruste eest. Nüüd on andmed rünnakute kohta kõigile huvilistele saadaval portaali www.securelist.com/en vahelehel Statistika (Statistics).

Värviline interaktiivne maailmakaart kuvab rünnakud kasutajate arvutite vastu — alates ohutust rohelisest kuni tumepunaseni, mis teavitab tõsisest epideemiast. Näiteks liigutades hiirekursori Eesti peale, võib näha viirusohtude üldtaset. Riigile klikates näidatakse üksikasjalik statistika mingi ohu kohta ning lisaks ohtude TOP10 teatud ajavahemikus.

Ohtude avastamine ja võitlus nendega pole võimalik ilma võimsa statistikavahendita, mis põhineb miljonitelt kasutajatelt saadud andmetel. Meie pilveturbesüsteem Kaspersky Security Network lubab mitte ainult blokeerida uusi ohte (40 sekundi jooksul!), vaid selgitada reaalajas välja suvalised lokaalsed ja globaalsed juhtumid. Varem olid need andmed kättesaadavad vaid meie ekspertidele, kuid nüüd on meil hea meel neid esitleda kõigile, kellele need võiksid huvi pakkuda — alates massiteabevahenditest kuni infoturbespetsialistideni.

EUGENE SAVITSKY

blog comments powered by Disqus