Imbi Paju raamat ilmub ukraina keeles

Järgmisel nädalal sõidab Jõgevamaalt võrsunud kirjanik Imbi Paju Ukrainasse rahvusvahelisele kirjandusmessile Arsenal 2019, kus esitletakse tema romaani „Tõrjutud mälestuste“ ukrainakeelse tõlke ilmumist.


  1. aastal ilmunud raamat ja 2005. aastal välja tulnud samanimeline film „Tõrjutud mälestused“ on meie lähiajaloo traumade mõtestamistel üks olulisemaid teetähiseid, mille kohta USA ajaloolane ja ajakirjanik Anne Applebaum on öelnud: „Oma ema saatuse kaudu, kes noore naisena vahistati, vangistati ja Siberi vangilaagrisse saadeti, jutustab Imbi Paju tegelikult terve rahvuse loo.“

„Tõrjutud mälestused“ on tõlgitud kaheksasse keelde ja nii raamat kui ka film on olnud mitmetes välismaa ülikoolides õppematerjaliks. Raamatu värskeim tõlge on ilmunud ukraina keeles, tõlkijaks Kseniya Zastavskaja. Raamatut esitletakse 22.–25. maini toimuval rahvusvahelisel kirjandusmessil Arsenal 2019. Imbi Paju osaleb messi raames kirjandusüritusel The Human Library, mille eesmärgiks on luua dialooge erinevate sõjavägivalla kogemuste vahel. 

Sel suvel on ilmumas veel „Tõrjutud mälestuste“ rumeeniakeelne tõlge ja suve lõpus annab kirjastus Gallus välja raamatu eestikeelse kordustrüki, mida esitletakse Võtikvere raamatukülas 3. augustil. 

VOOREMAA

 

 

blog comments powered by Disqus