Eesti Piimandusmuuseumi direktori Ants Välimäe sõnul on ürituse korraldamiseks mitu põhjust, kõige olulisemaks peab ta kodumaise piima propageerimist. Eesti piim on tervislik ja seda ostes toetatakse kohalikke põllumehi ja ettevõtjaid.
Ürituse raames toimub usina ja hoolsa Piimapreili valimine. Sellele tiitlile kandideerivad Eesti kutsekoolide õpilased, kus õpetatakse toitlustust. Võistlejate ülesandeks on võileivatordi valmistamine ja laua katmine neljaliikmelisele seltskonnale. Võistlema asuvad Piimapreili kandidaat ja tema meessoost assistent.
Veel tutvustatakse üritusel mitmesuguseid piimatooteid. Piimaliidu liikmetele ja väiketöötlejatele antakse oma toote reklaamimiseks ja tutvustamiseks viis minutit aega.
piimandusmuuseumi pargis toimub ka mess, kus on esindatud piimatooted alustades võist ja lõpetades juustuga. Toimub ka degusteerimine. Olemas on käelise tegevuse kojad, kus saab näiteks looduslikest materjalidest skulptuure valmistada.
Pärastlõunal algaval kultuuriprogrammil saab iga Piimapäeva külaline kaasa aidata kolme 1 x 1,5 meetrise taiese valmimisele. “Maalide teemaks on “Piima maastik” ning need tehakse vineerile,” kirjeldass ürituse eestvedaja Ants Välimäe. Maalide valmimisel on abiks Türi majandusgümnaasiumi õpilased.
Kõik huvilised saavad osaleda ka konverentsil “Piim ja piimatooted – müüdid ja tegelikkus”.
AIGI PUUSEPP