Ilmajaam hoiatas tormi eest

Tsüklon liigub kiiresti süvenedes üle Shotimaa ja Põhjamere ning saabub laupäeva, 19. jaanuari hommikul Skandinaaviale. Tsükloni kese liigub Oslost  ja Ahvenamaast põhja poolt   ning ööl vastu  20.jaanuari jõuab üle Vaasa Soome peale, teatas EMHI.
Eesti vetes ja rannikul tugevneb lõunatuul 19.jaanuari   hommikul 20-25 m/s, iiliti kuni 30 m/s. Päeval pöördub tuul edelasse ja püsib 20-24, tuuleiilid võivad ulatuda 27-30 m/s. Ööl vastu 20.jaanuari pöördub tuul läände ja püsib öösel tormisena.
Peipsil ja sisemaal võib tuule kiirus ulatuda 20 m/s, võimalik, et tuul on tugevam Lõuna-Eestis .
Tallinna Tehnikaülikooli andmetel  on 19.jaanuaril oodata meretaseme olulist tõusu Eesti rannikumeres, päeval Saaremaa lõunarannikul +60?+80cm ja hilisõhtul Pärnu lahes, +110?+130cm.

Soome lahes tõuseb veetase 20.septembri hommikul Tallinna ja Muuga lahes +60?+80cm-ni ja päeval Narva lahes +100?+120cm-ni.

Pärnu lahes on suur rüsijää rannale kuhjumise tõenäosus, seda eriti lahe põhja- ja lääneosas, samuti Munalaiu piirkonnas. Jääsurutis ja  rüsijää merel takistavad laevaliiklust Pärnu lahel.

Tormi tagajärjel võib katkeda parvlaevaühendus mandri ja saarte vahel, samuti võib esineda elektrikatkestusi liinidele langenud suurte okste või puude pärast. Ka võivad tugev tuul ja tugev vihmasadu häirivad maanteeliiklust  

Vooremaa

blog comments powered by Disqus