Igast algusest oleneb, milline tuleb lõpp

Vastuvõtule oli seekord oodatud kakskümmend seitse lõpetajat, neist kolm kuldmedali ja neliteist hõbemedali kandidaadid. Kuus noort esindavad Jõgevamaad ka presidendi vastuvõtul järgmisel esmaspäeval Kadrioru lossi roosiaias.

Tublisid abituriente oli kokku kutsutud kõigist maakonna keskkoolidest ja gümnaasiumidest. Lisaks oli lõpetajaid ka Kuremaa Põllumajandustehnikumist, Luua Metsanduskoolist ja Jõgeva Täiskasvanute Keskkoolist. Vastuvõtule võis iga lõpetaja kaasa võtta oma lemmikõpetaja.

Rehkendus ja lugemine selged

Köster luges ette meeldejäävaid katkendeid ?Kevadest,? mis meenutasid lõpetajatele ka nende endi koerustükke möödunud kooliaastate jooksul.

Kõikide teadmised pandi proovile rehkenduse ja lugemise tunnis, kus tublimad said näpudki siniseks. Oskusi proovis aga köster laulmistunnis, mis läks samuti väga hästi korda. Ju see pidigi nii olema, sest eks need noored ole juba õppinud ka.

Tänutäheks tubli õppetöö eest said kõik lõpetajad DVD oma maakonna kaunimatest paikadest ja ainulaadse tassi. Kaasa võetud lemmikõpetajatele said õpilased teha kingituse. Kingivalikus olid Oskar Lutsu ?Kevade? teemalised kaelaehted ja võtmehoidjad, brosüürid Paunveres toimunud ürituste kohta ja kogumikud parimatest koolinaljadest.

Õed Taulid andsid parema muusikatunni kui köster

Suure üllatusena tuli külalistele õdede Taulide saabumine. Nad muutsid torupillilugude ja regilauludega meeleolu hubases klassiruumis veelgi mõnusamaks. Nende esitatud viimases laulus oli noortele sõnum: ?Ükskõik, kui kaugele te rändama lähete, tulge ikka koju tagasi.?

Kui koolmeister tunni lõpetas, mindi ülakorrusele Lati Patsi mekkima. Pikalt vaieldi ka selle üle, kas hiljem lasta põhja parv või lõhkuda ragulkaga saunaaken. Et kokkuleppele ei jõutudki, jäeti need teod järgmise aasta lõpetajatele.

Maavanema sõnavõtust jäi kõlama mõte, et tänavune kevad tuli teisiti. ?See suvi tuleb teisiti. See on eriline suvi, sest nüüd olete teie kõige targemad, paremad ja võib-olla ka kõige rikkamad. Ärge siis laske seda suve kunagi meelest! Mul on hea meel ka teie toredate õpetajate üle, kes on ikka igal hommikul viitsinud üles tõusta, et jälle teie ette tulla,? ütles Margus Oro.

 

Kolm kuldmedalikandidaati lähevad ilmselt Tartu Ülikooli edasi õppima

Erle Kivisoo Põltsamaa Ühisgümnaasiumist

Õpetajad on tema kohta öelnud, et ta on täpne, põhjalik ja aktiivne organiseerija. Erle jagab oma teadmisi hea meelega ka teistega. Lisaks tegeleb aeroobika ja peotantsuga.

Kas medali nimel tuli palju tööd teha?

Ei, see tuli küllalt lihtsalt.

Kuidas eksamid läksid? Kas oled tulemustega rahul?

Ei saa öelda, et väga hästi. Ma ei ole väga rahul, ei läinud päris nii, nagu lootsin.

Mida plaanid edaspidi?

Edasi tahan Tartu Ülikooli minna. Kindlat eriala pole veel välja valinud. Vaatan, kuhu sisse saan.

Einike Leppik Jõgeva Gümnaasiumist

Õpetajad peavad teda väga aktiivseks, kuid veidi salapäraseks tüdrukuks. Ta tegeleb klassikalise muusika ja rahvatantsuga.

Kas medali nimel tuli palju tööd teha?

Eks ikka.

Kuidas eksamid läksid? Kas oled tulemustega rahul?

Eksamid läksid normaalselt. Aga alati võiks paremini minna, enam-vähem olen rahul.

Mida plaanid edaspidi teha?

Tahan Tartusse õppima minna. Kindlasti muusikat.

Anni Strandberg Põltsamaa Ühisgümnaasiumist

Õpetajad nimetavad Anni iseloomuomadusteks kohusetundlikkust, sihikindlust, iseseisvust ja koostöövalmidust. Tüdruk kaitseb alati oma seisukohti. Ta on hea kohaneja ning suhtleja.

Kas medali nimel tuli palju tööd teha?

Ei. See tuli mulle endale ka üllatusena. Eks medal ole järjepideva töö tulemus. Pole kunagi mõelnud, et peaks medali pärast pingutama hakkama. Lihtsalt juhtus nii.

Kuidas läksid eksamid? Kas oled tulemustega rahul?

Olen üsna rahul. Normaalselt läksid.

Mida plaanid edaspidi teha?

Mõtlen veel, kas lähen Tartu Ülikooli või mõneks ajaks välismaale.

EEVA PAJUMÄGI

blog comments powered by Disqus