Igas loos õpetlik iva

Põltsamaa ühisgümnaasiumis algas aprillikuu sisuka näitemängupäevaga, millel vaadati üle Jõgevamaa algklasside õpilastruppide tänavused lavastused. Kaks truppi said õiguse esindada Jõgevamaad algklasside kooliteatrite riigifestivalil.


Ühtekokku käis näitemängupäeval lavalaudadel üksteist truppi. Nende lavastusi hindasid Jõgeva maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna peaspetsialist Tiina Tegelmann, Kiigemetsa kooli huvijuht Merje Talistu ning Põltsamaa noor harrastusnäitleja Merilin Lõhmus.

“Kõik trupid olid endale jõukohase materjali leidnud,” ütles Merje Talistu. “Ning igas lavaloos leidus mingi õpetlik iva.”

Et algklasside kooliteatrite riigifestivali peetakse tänavu Jõgeval (see saab teoks 8. ja 9. mail), on meie maakonnal sellele õigus välja panna kaks lavastust. Žürii hindas riigifestivali vääriliseks Põltsamaa ühisgümnaasiumi 4. a klassi lavastuse “Kuningate kool” (juhendajad Pille Martsik ja Tuuli Jukk) ja Jõgeva kooliteatri Liblikapüüdja 4. b klassi trupi lavastuse “Mis sa seal teed?” (juhendaja Lianne Saage-Vahur).

“Riigifestivalile pääsenud tükid on üsna erinevad, aga ühtviisi head,” sõnas Merje Talistu. “”Kuningate kool” oli muusikalisest küljest väga tugev lavastus. Loole oli leitud kindel raamistik ning seos oma kodupaiga looga. Laval polnud ühtegi juhuslikku asja: loo edenedes selgus, et kõigel oli oma tähendus.”

Liblikapüüdja lavastuse puhul vääris Merje Talistu sõnul esile tõstmist noorte näitlejate suurepärane meeskonnatöö ja partneritunnetus. Üks näitleja viskas küsimuse kui palli õhku ning järgmised justkui põrgatasid seda edasi, küsimust samal ajal võimendades. Ilma hea partneritunnetuseta poleks see võimalik.

Parimateks näitlejateks tunnistati Maarja Katariina Kerge ja Vahur Poolak Maarja põhikooli näiteringi Pahupidi Pärlid 2.-4. klassi trupist (juhendaja Kristi Jaanus). Eripreemiaid jagus aga ka kõigile ülejäänud truppidele.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus