Iga lõpp on uue algus

Miski pole äris igavene. Ühtede aeg saab kord ümber ja pannakse pillid kotti. Minna võib mitmeti, lasta kogu asi pankrotti, jätta maha võlad või lahkuda soliidselt sirge seljaga. Jõgeva Ärikeskuse majas ei maksa enam otsida armsaks saanud toidukohta nimega Panther. Uksed on nüüd kinni. Mõnigi südalinna kontori töötaja, kes harjunud aastaid siin lõunastama, kehitas õlgu ja suundus mujale. 1. juulil oleks Pantheril saanud 22 aastat ühes kohas tegutsemist. Kõik väsivad, ka inimesed.
Kus suletakse uks, seal avatakse aken või vastupidi. Nii on ka toitlustuses. Nüüd ootame uut rentnikku. Nimi ehk jääb sama, aga tegutsejad on teised. Iseendast pole toimuvas midagi erilist. Liikumine on elu normaalne osa. Tuleb oodata, kuidas uus tulija, kes oma vallast pärit ja olnud tegija Piiri 4 majas ning aastaid Kuremaa järve äärest puhkajale tuttav, saab hakkama otse kesklinna tuiksoonel.
Toiduäri on peen kunst, siin on vaja loomingulisust ja ettevõtlikkust. Maailm on täis erinevaid maitseid, tuleb neist bukett luua ja hakata kliendile pakkuma. Kui ei riski, siis šampust ei joo. Kõik vajab harjumist, nii on ka uute maitsete, kokkade ja teenindajatega. Jõgeva vajab vaheldust ja ehk ongi, hea kui uus tulija toob värskeid tuuli. Igal juhul lubatakse uudse kontseptsiooniga söögikoha avamist, midagi sellist nagu Tallinnas ja Tartus. Ise oled valija ja komplekteerid roa täpselt nii, kuidas on soov ja palju kõhtu mahub. Tõstad lusikatäie siit ja teise sealt, asetad liha või kala taldrikule ja lõpuks kassas maksad. Vajab harjumist, aga pole midagi ülejõukäivat. Uuendused viivadki edasi.

blog comments powered by Disqus