Huumoripreemia ootab toetusi

Pühapäeval, 7. aprillil antakse Palamuse rahvamajas üle 31. Oskar Lutsu huumoripreemia.


See on auhind, mida antakse Palamusel välja alates 1987. aastast. Esimene huumoripreemia laureaat kuulutati välja Oskar Lutsu 100. sünniaastapäeva pidustustel 1987. aastal. Aastate jooksul on preemia pälvinud sellised tuntud tegijad nagu Gert Kiiler, Raivo E. Tamm, Märt Avandi, Andrus Kivirähk, Villu Kangur, Ita Ever jpt.

Tänavuse huumoripreemia saab näitekirjanik ja lavastaja Urmas Lennuk. Tema silmapaistvamaid saavutusi on möödunud aastal Oskar Lutsu loomingust inspireeritud lavaloo „Paunvere poiste igavene kevade” kirjutamine ja lavastamine Rakvere teatris. Tegemist on väga lutsuliku teosega, kus ühendatud võrratu huumor ja sügav elutunnetus. Hea intelligentne huumor on iseloomulik ka paljudele teistele Lennuki kirjutatud tekstidele.

Oskar Lutsu huumoripreemiat annab nüüdsest välja Jõgeva valla asutus Palamuse Kultuur koostöös Jõgeva vallavalitsusega. Nagu varasematel aastatel, koguneb laureaadile üle antav summa suuresti huumorisõprade – üksikisikute ja asutuste-ettevõtete – annetustest.

Seepärast on preemia väljaandjad juba ette tänulikud neile inimestele ja ettevõtjatele, kes soovivad panustada Eesti andekate humoristide tunnustamisse.

Annetused preemia väljaandmiseks on oodatud Jõgeva Vallavalitsuse arveldusarvele nr EE412200001120155067 Swedpangas või EE861010102021814008 SEB pangas. Selgitusse tuleb märksõnaks lisada „Huumoripreemia”.

Kõik toetajad mainitakse ära ürituse jaoks kujundatud voldikus ja sündmust kajastavates  meediakanalites. Samuti on toetajad oodatud huumoripreemia üleandmisele ning tänulauda 7. aprillil Palamuse rahvamajas.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus