Hotell on linnas hädavajalik

Üks, millest Jõgeva linnas aastaid on puudust tuntud, on kindlasti nüüdisaegne hotell. Tagasihoidlikke majutusvõimalusi siin-seal leidub, kuid nägusat ja esinduslikku ööbimiskohta siiani pole. Nii sõidutatakse sageli väliskülalisi ööbima Tartusse, kus vastavad võimalused olemas. Lisaks sellele, et selline sõitmine külaliste vastuvõtul logistika keerulisemaks muudab, jääb ka kohapeal tulu teenimata ning inimestel töö saamata.

Viimasel paaril aastal on sellel suunal tegutsenud Jõgeva Majandusühistu, kelle väljavalituks osutus südalinnas Suur tänav 11 asuv pea saja-aastane imposantne kivihoone. Täna võib majandusühistu tegevjuht Toomas Vahur kinnitada, et nüüdseks on kõik liigsed takistused, mis seni ettevõtmist segasid, kõrvaldatud. Lähiajal peaks algama hotelli projekteerimine ning see lubab omakorda eeldada, et aasta pärast võivad alata ehitustööd.

Kui hotell ajaloolises vanas majas lõpuks uksed avab, saavutatakse korraga kaks head asja: Jõgeva saab hotelli ja kesklinnas päästetakse hävimisohust põneva saatusega ilus hoone. Seepärast võib Jõgeva Majandusühistule ainult tunnustust jagada, et taas tehakse suurt asja, nii nagu see oli Pae Keskuse rajamisega.

Ja kuigi majandusühistu juht arvab, et hotell ja selle alumisel korrusel olev kohvik ei ole tulevikus klientidele odavad, ei tohiks see küll ettevõtmisel takistuseks saada. 21. sajandil väärib ka Jõgeva esinduslikke kohti. Lihtsamaid meil juba on.

blog comments powered by Disqus