Hooletu lause näitab hoolimatust noorte suhtes

Teisipäeval toimunud arengustrateegia 2035+ kohtumise päevakorraks oli haridus ja noorsootöö. Samal ajal, kui kohaletulnud pidid mõtlema, kuidas pakkuda õpilastele paremaid võimalusi elluastumiseks ja kuidas anda võimalikult head haridust, plahvatas hoopis teine pomm. Hariduse, kultuuri, spordi ja noorsootöö alal tegutsev abivallavanem Arvo Sakjas lubas Keskerakonna valimislehes veidi vähem kui aasta tagasi teha Jõgeva vallast hariduse näidisvalla.

Seda enam üllatas nüüd  kuulajaid tema enesetutvustus. „Olen terve elu panustanud Jõgevamaa haridusse, enam väga palju ei viitsi panustada, aga ametikoha tõttu peab,“ sõnas abivallavanem kuulajatele. Ajal, mil Jõgeva maakond otsib identiteeti, paneb kokku arengukava ning koondab oma ala spetsialiste ühiste laudade taha midagi ära tegema, on silmakirjalik kogu tehtud tööle kriips peale tõmmata.

Seda enam näitab hooletult lendu lastud lause, et valimiskeerises antud lubadused ja välja käidud loosungid on tühised, mille eest ei vaevu lubaja pelgalt aasta hiljem isegi mitte seisma, veel vähem neid mäletama. Lastel ja noortel on meie vananevas maakonnas kulla hind ja neisse peab panustama ka siis, kui valimiskampaania parajasti ei käi.

Valijate mälu pole lühike ning valimistel maksab hooletu lause kamaluga kätte. Seda enam tasub lausujal mõelda, kas anda ametikoht üle uuele inimesele, kes ka aasta hiljem viitsib haridusse panustada ja kelle huvides on noorte heaolu eest seista ka siis, kui ametikoht otseselt seda ei kohusta.

blog comments powered by Disqus