Hoolekandeteenuste kliendid selgitasid Vägeval tugevamaid ja nutikamaid

Möödunud neljapäeval kogunesid Jõgeva valda AS-i Hoolekandeteenused erihooldekodude kliendid, et selgitada välja kõige tugevamad rammumehed ja -naised ning nutikamad kabemängijad. Vägeva Kodu poolt korraldatud võistlustel osales üksteist kodu üle Eesti, kõige kaugemad külalised saabusid Selli külla Saaremaalt Sõmera Kodust.

Lisaks võõrustajatele Vägevalt saatsid oma esindajad võistlustulle Tartu Kaunase, Erastvere, Rakvere, Sõmera, Võisiku, Tapa, Tõrva, Viljandi Näituse, Karula ja Kehra kodu. Rammumehe ja Rammunaise tiitlitele oli vastavalt kolmkümmend ja kümme pretendenti, Kabekunniks soovis saada samuti kolmkümmend erihooldekodude klienti.

Rammumeheks või -naiseks saada soovijad pidid läbi tegema terve rea selliseid alasid, mis taolistel võistlustel ikka kavas on: tõstma palki, jooksma veekanistritega, kantima traktorirehvi ning hoidma sirgetel kätel veepudelitega täidetud kasti. Mehed said lisaks ka võimaluse autot vedada. Kogu päeva kestnud võistluste edukamaid autasustati medalitega, kõik osalejad said diplomi.

Pakkuda tegevust nii vaimule kui ka füüsisele

Võistluste algataja, Vägeva Kodu juht-vanemtegevusjuhendaja Vaido Kütt ütles, et idee sündis soovist aktiviseerida erihooldekodude kliente ning pakkuda tegevust nii nende vaimule kui ka füüsisele. Klientidele igapäevast liikumistegevust pakkuv ettevõte korraldab neile lisaks ka piirkondlikke ja üleriiklikke võistlusi erinevatel spordialadel, midagi taolist polnud aga kunagi varem toimunud. Idee sünnile aitas kaasa ka Vägeva Kodu nimi ja asukoht. “Iga kodu soovib algatada mõne omanäolise ürituse, nii tahtsime meiegi teha midagi jätkusuutlikku, mis on Jõgevamaa ja Vägevaga kergesti seostatav,” ütles Vaido Kütt, lisades, et ka näiteks ürituse kuulutusele pandi toimumiskohana kirja sõnad “Kalevipoja ääremaadel”.

“Lisaks sportlikule tegevusele ja parimate selgitamisele saame erihooldekodude klientidele pakkuda ka kohtumisrõõmu,” ütles Kütt. “Paljud meie kliendid on kasvanud lastekodudes, kust nad on edasi liikunud erinevatesse kodudesse üle Eesti. Samuti liiguvad kliendid aegajalt ühest kodust teise ning sellistel üritustel saame neile pakkuda võimalust üksteisega taas kohtuda. Kohtumisrõõm ja võimalus üksteiselt mõõtu võtta on neile väga olulised.”

Riigile kuuluv äriühing, mis pakub hoolekandeteenust kahekümne kolmes kodus elavale ligi 2500 kliendile, korraldab neile kolme üleettevõttelist sportlikku üritust. Sel aastal toimusid Jõulumäel juba teistkordselt ettevõtte klientidele talispordimängud, mõne nädala eest korraldati Türil kergejõustikupäev ning samas on varsti tulekul ka jalgpalliturniir.

“Selliseid suuremaid üleettevõttelisi üritusi on keeruline ja kulukas korraldada,” ütles  Hoolekandeteenuste terviseedenduse spetsialist Meelis Kattai. “Ressursipool on meil üsna tagasihoidlik, me peame optimeerima kulusid ning otsima võimalusi, kuidas üritusi natuke lihtsamalt teha, kaasates näiteks vaid ühe piirkonna kodud. Me teeksime kindlasti tohutult  rohkem taolisi üritusi, sest klientidele on sellist tegevust vaja, aga paraku peame vaatama, et mida me jõuame teha ning et selleks oleks vahendeid.”

Vägevale tullakse ka järgmisel aastal

i
Vaido Küti ideed toetas Meelis Kattai siiski kohe. “Olin kahe käega poolt ning olin nõus talle appi tulema,” lausus ta. “Koht on siin ju imeilus ning võimalused taolise ürituse korraldamiseks suurepärased.” Väga hästi õnnestunud võistluste lõppedes oli Meelis Kattai  seda meelt, et Vägeval saab rammu katsuda ka edaspidi. “Järgmisel aastal kindlasti jätkame,” kinnitas ta.    

Võisiku Kodu vanemtegevusjuhendaja Annely Haidak ütles, et Vägeva võistlustel osaleda soovivate klientide leidmisega kodus raskusi ei olnud ning Vägevale tuli oma jõudu ja nutikust näitama viisteist nende kodu elanikku.

“Kliendid tahavad taolistel üritustel osaleda ning sageli isegi võistlevad selle nimel, et kes läheb,” ütles Annely Haidak. “Enne Vägevale tulekut tehti meil ka natuke trenni ning harjutati neid alasid.” Ka kolmesaja hoolealusega Võisiku Kodul on sel nädalal külas teiste kodude kliendid ning viiakse läbi tantsuvõistlus.

Kahekümne nelja hoolealuse elupaigaks olevast Rakvere Lille Kodust oli Vägeval kuus võistlejat. Tegevusjuhendaja Riina Kink kinnitas, et sellised väljasõidud ja ühisüritused on ka nende kodu elanikele alati meeldinud. “See on nagu preemia, kui keegi saab jälle kusagile minna. Spordivõistlustest võetakse alati aktiivselt ja rõõmuga osa,” ütles Riina Kink, kes avaldas samuti lootust, et Vägeva üritus võiks muutuda traditsiooniliseks. “Sellist jõu- ja kabevõistlust ei ole varem olnud ning tundus, et meie klientidele see meeldis.”

i

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus