Hooldekodu elanikud said muusikalise jõulukingi

Tabivere hooldekodu asutamisest möödub tuleval kevadel seitseteist aastat ja peaaegu sama vana on ka kohaliku kapelli traditsioon anda sealsetele elanikele jõulupühade aegu kontsert. Pillimeestel on küllaminek suhteliselt lihtne, sest nende kodu ehk harjutustuba on hooldekoduga sama katuse all.

Rahvapilliorkestri juhendaja Liidi Vaino kinnitusel hakati eakate memmede-taatide juures jõululaule laulmas käima juba üsna ammu, kui hooldekodu juhatas Aune Sepp. Aastatega on pisut vahetunud vaid muusikalise külakosti toojate isikkoosseis, kui ametlikus keeles väljenduda. Kui vahepeal tegutses lastekapell, kaasati ka noor rahvas, ja kui kümne aasta eest loodi eakateseltsingu Lumeroos naisansambel, hakkasid nemadki ettevõtmisel osalema.

Päris tühja käega pole naabrite juurde mindud: kord on kostiks olnud kommikott, kord mandariinikorv; mõne aasta eest võtsid Lumeroosi nobenäpud kätte ja kudusid igale hoolealusele paari sokke.

Tänavu,  mil õunapuud heldelt saaki andsid, kogunes pühadekingiks hea hulk koduaedade ubinaid.

Kaarel Pärnapuu, kes paari aasta eest hooldekodu juhatama asus, oli äsja peetud jõulupeol mõningase uutmise läbi viinud. Nimelt näitasid asutuse töötajad ja ka mõned hoolealused, et nemadki teiste meelt lahutada mõistavad, ja kandsid peo sissejuhatuseks ette paar lühinäidendit.

Kapellirahvas sai aga ise võõrusel viibides jõuluime osaliseks, sest nende kontrabassimängijat, kes segastel asjaoludel poole esinemise pealt kaduma läks, oli pärast salmide kuulamist ja kinkide jagamist nõus asendama jõuluvana! Pole midagi öelda, täitsa hästi sai hakkama.

Hiljem naasis ta, tõsi küll, oma õigele ametipostile, sest kingid tuli viia neilegi hooldekodu elanikele, kelle sammud enam voodiservast palju kaugemale ei ulatu.

Aga vanu jõululaule, mis kõigile juba lapseeast tuttavad, sai laulda ka puuduva pillimeheta ja seda tehti peo lõpetuseks publiku toel.

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus