Hooldekodu ehitamine algab peagi


Põltsamaale hooldekodu rajamise plaaniga on niikaugele jõutud, et veebruari lõpus või hiljemalt märtsi alguses peaks ehitamine algama.
 
Aktsiaseltsi Lõuna-Eesti Hooldekeskus tegevjuhi Vambola Sipelga sõnul on plaanis ehitada hooldekodu 150-kohalisena. 100 toast on pooled ühekohalised ja pooled kahekohalised. Ettevõtte tegevjuhi sõnul on kõik vajalikud ettevalmistused tehtud. On olemas maa, projekt, ehitaja ning raha, et ehitustegevusega alustada.
 
Põltsamaale rajatava hooldekodu maksumus on 3,5 miljonit eurot. Hooldekodu kohamaksumuseks peaks kujunema umbes 600-650 eurot kuus. Hooldekodus saab tööd 45-50 inimest ja töötajate värbamisega alustatakse aprillikuus.
 
Hoonet hakkab peatöövõtjana ehitama Mace Ehitus OÜ, Vambola Sipelga sõnul kaasatakse kindlasti ka kohalikke ehitusfirmasid.
 
Konkreetset ehituse valmimise tähtaega pole veel kindlaks määratud, kuid Vambola Sipelgas usub, et 15. novembriks peaks hooldekodu valmis olema.
 
2013. aasta aasta augustis oli Lõuna-Eesti Hooldekeskuse tegevjuht Vambola Sipelgas külalisena Põltsamaa linnavolikogu istungil, kus ta tutvustas ideed rajada linna nüüdisaegne hooldekodu. Sipelga sõnul oli ta pöördunud selle ideega Põltsamaa linnapea Jaan Aiaotsa poole ning kuulnud, et oli sattunud just õigesse kohta, sest Põltsamaale on niisugust asutust väga vaja.
 
Esialgu oli plaanis alustada hooldekodu ehitamisega juba 2014. aasta alguses ja see pidi kava kohaselt valmima möödunud aasta septembri alguseks. Siis aga jäi idee elluviimine mõneks ajaks soiku.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus