Hooldekodu alustab tegevust lubatud ajal

Tänavu kevadel algas Põltsamaal linnakese suurust või  pigem väiksust arvestades üsna suure objekti ehk 150 kohalise hooldekodu ehitamine. Hooldekodu rajab Põltsamaale AS Lõuna-Eesti Hooldekeskus ning ehitustöid teostab OÜ Mace Ehitus. AS Lõuna-Eesti hooldekeskus tegevjuhi Vambola Sipelga sõnul on ehitustöödes seoses hankijatega teatud probleeme ette tulnud, kuid ta loodab, et lõpptulemus on sellegi poolest loodetud tasemel.

Vambola Sipelgas kinnitas, et Põltsamaale ehitatava hooldekodu valmimistähtaeg on endiselt varem välja hõigatud 16. november. Kui midagi vajaka jääb, siis võib-olla ei saa selleks hetkeks lõpetatud kahe osakonna viimistlus, mis võib viibida kuni kaks nädalat. Samas ei saa see mingiks takistuseks hoone avamisele, sest päevapealt pole ka nii palju kliente kusagilt võtta, et kogu maja ära täita. Lõuna-Eesti Hooldekeskuse tegevjuht kinnitas, et olenemata sellest, kas 16. novembril vajab osaliselt  viimistlemist kaks osakonda või üks osakond, ei takista see kindlasti avamispeo korraldamist. Samas on kindel, et alates 1. detsembrist hakatakse Põltsamaa asuvasse hooldekodusse kliente vastu võtma. Juulikuust alates on valmiv hooldekodu ka töötajatega komplekteeritud. Esimeses etapis saab tööd 36 inimest, edaspidi tuleb ehk  mõned töökohad juurde luua. See oleneb sellest, millise raskusastmega kliente hooldekodusse paigutatakse. Praeguse seisuga on sooviavaldusi laekunud ca 30.  Vambola Sipelga sõnul loodavad nad asutuse kolme kuu jooksul klientidega täita, sest sel ajal tuleb hooldekodu rajamiseks võetud laenuraha tagasi maksma hakata. Hooldekeskuse tegevjuhi sõnul võib Põltsamaale rajatava hooldekodu kohamaksumuseks kujuneda alates 2016. aasta  1. jaanuarist  675 eurot kuus. Sinna sisse on rehkendatud ka ca viieprotsendiline elukalliduse tõus. Hooldekodu hoone saab ka korraliku piirdeaia, sest töötajad peavad nägema, kes hooldekodu territooriumilt väljuvad ja kes sinna sisenevad. Aia rajamisega alustatakse siis, kui järjega heakorratöödeni on jõutud. Aiaga piiratud territooriumilt võivad välja minna ainult need kliendid, kes teavad, kuhu nad lähevad ja mida teevad, ning teavad ka seda, kuhu nad tagasi peavad minema. Hooldekeskuse tegevjuhi sõnul on selliseid hoolealuseid kogu klientuurist umbes 10 protsenti.

AS Lõuna-Eesti Hooldekeskus plaanib hakata hooldekodu ehitama ka Türile ja see tuleb sama suur nagu Põltsamaal peagi valmiv. Türi hooldekodu on plaanis valmis saada  2017. aastal. Vambola Sipelga sõnul on neil n-ö tagataskus mitmeid plaane tulevikuks, kuid otseselt ehitamisel praegu ühtki hooldekoduhoonet ei ole. AS Lõuna-Eesti Hooldekeskus kõige suurem osakond asub Valgamaal Hellenurmes, samuti on olemas osakonnad Pukas, Sangastes, Karksis ja Harju-Kosel.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus