Hooaja viimasest mängust FC Tabiverele napp kaotus

2. oktoobril peeti Eesti Meistrivõistluste III liiga Lõuna tsoonis FC Tabivere jaoks hooaja viimane kohtumine, kui külla sõideti Valga FC Warrior II-le. Kohtumine leidis aset ilusal päiksepaistelisel laupäeva pärastlõunal. Kevadringis näitas Tabivere kodusel staadionil  valgalastega mängides oma 1:0 paremust, kuid liigatabelis asetsetakse vastastest tagapool.

Kohtumine algas külaliste survega, kui mitmed tekkinud võimalused väravast mööda löödi. Oma esimese võimaluse realiseerisid vastased 7. mänguminutil, kui Artjom Tšernõhh palli võrku saatis. Minut hiljem pidi kohtunik taskust välja võtma kohtumise esimese kollase kaardi. Tehtud vea pidi enda arvele kirjutama valgalane Rauno Laas.

Seega oli kodumeeskond muutunud aktiivsemaks pooleks, kuid üldine löögitäpsus andis soovida, väravalisa ei tulnud. 17. minutil lipsas jällegi väljakule kollane kaart – seekord sai hoiatuse osaliseks Tiit Tjulkin. Kõigest mõned minutid hiljem tabas valgalasi tugev löök – Rauno Laas teenis oma teise kollase kaardi, mis teadagi on jalgpalli reeglite kohaselt kokku punane ning tähendab mängust eemaldamist.

Vastaste puurilukust jagu ei saadud

Tabivere nägi võimalust mäng enda kasuks pöörata, kuid mees, kellest jagu ei saadud, oli vastaste puurilukk, kindel kui kalju. 25. mänguminutil küünitas kohtuniku käsi jällegi tasku poole, et järgmine mängija kollase kaardi omanikuks teha, seekord oli selleks FC Tabivere mängija Eduard Kovbasnjuk. Edasise mängupildi kohaselt oli mõlemal võistkonnal võimalusi skoorida, kuid valgalaste löögid jäid ebatäpseteks ning väravavaht tõestas mitmegi korral oma tugevust. Siiski jätkus kaartidesadu: paar minutit enne poolajavilet teenis järjekordne Valga mängija endale kollase.

Teisel poolaja näitas tugevat initsiatiivi kodumeeskond, kuid palli teekonna takistas enamjaolt Tabivere väravavaht Kristo Päkko. 54. minutil tegid tabiverelased kaks vahetust korraga: väljakult lahkusid Ott Kukk ja Roman Kljutšivski ning asendama tulid Even Aruoja ja Rene Poll. Võimalused olid jällegi võrdsustunud, kui väravavahid said oma tööga hästi hakkama.

61. minutil tegi Tabivere paremkaitsja Dmitri Kljutšivski vastasele vea, teenides sellega kodumeeskonnale penalti. Palli sai Marek Naal ning sekundite pärast oli seis tablool 2:0 valgalaste kasuks.

Tabivere ei andnud alla

Siiski polnud Tabivere veel alla andnud ning võitlus jätkas. 64. minutil pääses Eduard Kovbasnjuk löögile, kuid jällegi suutis väravavaht palli tõrjuda. Siiski oli värske mees Even Aruoja õigel ajal õiges kohas ning saatis palli otse puuri. Auvärav oli löödud. 67. minutil oli kohtunik jällegi sunnitud kollase kaardi taskust välja võtma ning protokolli Markus Soometsa nime kirjutama. Valga oli taas initsiatiivi enda kätte haaranud, kuid nahkkera ei suudetud Kristo Päkko selja taha toimetada. 71. minutil kasutasid külalised ära järgmise vahetuse: Rauno Feiman välja ning Marten Petersell sisse. Minut hiljem oli jälle kaardikoht, kui Raiko Valk tegi selle väärilise vea ning teenis vastastele penalti. Hetke pärast oli tablool seis viigis 2:2 ja Sander Kilk lõi oma 15. värava.

Lisaminutid said saatuslikuks

Mõned minutid hiljem tegid vastased ka vahetuse. Jällegi oli kodumeeskond taktikepi enda kätte haaranud, mitme ürituse tagajärjel siiski loodetud tulemust ei saavutatud. Minut enne normaalaja lõppu leidis aset uus vahetus Tabivere leeris: Sander Kilk välja, Madis Rebane sisse. Kohtunik oli andnud kaks lisaminutit, mis ka kohtumisele saatuslikuks said, kui vastased viimasel minutil Tiit Tjulkini tabamusest 3:2 juhtima läksid. Viimane võimalus jäi siiski Tabiverele, kuid mida enam ei tulnud, oli viigivärav. Nii lepitigi napi kaotusega.

Viimase mängu järel oli hooaja peale kokku teenitud 27 punkti, mis tagasid turniiritabelis 7. koha ning ka hooajaks 2011 kolmandasse liigasse püsimajäämise. Mängijad ise on tulemusega rahul ning nüüdsest võib hakata treenima juba järgmiseks hooajaks.