Hooaja viimane salongiõhtu keskraamatukogus

 

Maakonna keskraamatukogus Põltsamaal on juba pikka aega salongiõhtuid korraldatud. Enamasti on sinna kutsutud mõni huvitav külalisesineja. Külas on käinud kirjanikke, ajakirjanikke, alternatiivse meditsiini praktiseerijaid ja ka teiste eluvaldkondade esindajaid. Neljapäeval, 16. mail peetava salongiõhtu külaliseks on raamatu “Looduslik toit. Täisväärtuslik elu” autor Marika Blossfeldt.

Keskraamatukogu direktori Rutt Rimmeli sõnul ilmus sellest raamatust kordustrükk ja autor ise soovis oma raamatut raamatukogudes esitleda. Maakonna keskraamatukogu direktori sõnul on natuke keeruline ennustada, kui palju sel ilusal kevadisel õhtul salongiõhtule huvilisi tuleb, kuid tema hinnangul on teema päris huvitav. Marika Blossfeldt räägib huvilistele sellest, kuidas arukalt toite valides laadida keha ja meelt energiaga ning kuidas ennetada õiget toitu valides energia vähenemist ja keskendumisvõime langust. Huvilistel on võimalik külalisele küsimusi esitada ning tema raamatut kohapeal osta.

See salongiõhtu ongi hooaja viimaseks, jätkatakse sügisel. Rutt Rimmel loodab, et uue hooaja esimese teemaõhtu toimumisaeg  selgub augusti alguseks, sest selleks ajaks jõuavad nad esitada ka salongiõhtute korraldamiseks vajaliku rahataotluse. Sügisene hooaeg võib alata septembris ja kesta novembrini või alata oktoobris ja kesta detsembrini. Tegelikult oleneb keskraamatukogus korraldatavate salongiõhtute jätkamine sellestki, kas rahataotlusele positiivne vastus saadakse.  Siiani on ürituse läbiviimist toetanud Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp. Rutt Rimmeli sõnul korraldatakse salongiõhtuid vaheldumisi filmiõhtutega. Salongi- ja filmiõhtud on  nišiüritused ja need polegi mõeldud laiemale publikule, vaid natuke spetsiifilisemate huvidega inimestele. Siiani on suuremat elevust tekitanud külalised, kes on rääkinud alternatiivse meditsiini teemal. Samuti on suuremal hulgal huvilisi salongiõhtule meelitanud sellised tuntud inimesed nagu Igor Mang ja Maire Aunaste. Rutt Rimmel usub, et küllap jätkuvad salongiõhtud ka uuel hooajal ning et esinejate hulgas saab on nii selliseid inimesi, kes väiksemat publikuhuvi tekitavad, kui ka neid, kes suurema hulga inimeste tähelepanu köidavad.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus