Hooaja viies kaotus

6. juunil sõitis Ülenurme Gümnaasiumi staadionile kohale EMÜ SK, et võõrustada järjekordset meeskonda, kelleks seekord oli tuttav konkurent juba eelnevatest aastatest — FC Tabivere.

Pärast kaheksandat vooru positsioneeris EMÜ kahepunktise eduga Tabiverest kaks kohta eespool. Juba hooaja 2009 põhjal, kus esimene mäng jäi 1:1 viiki, ning sügisringil näitas Tabivere 4:1 paremust. Oli teada, et kohtumine ei tule kerge. Mäng algas siiski üllatuslikult, kui kodumeeskond segaduses olles EMÜ värava all vastastele kingituse tegi, lüües omavärava, mille tulemusena oli Tabivere 1:0 eduseisus.

Head võimalused skoori suurendada

Siiski ei jätkunud seda õnne kauaks, sest kõigest viis minutit hiljem tegi Karli Krigulson vigade paranduse ning viigistas numbrid tablool. Mäng oli muutunud võitluslikumaks, kui mõlemal meeskonnal avanesid head võimalused skoori suurendada, kuid kui ise ei eksitud, tegid väravavahid oma tööd korrektselt. EMÜ SK tegi ka oma esimese vahetuse: Verner Priimäe lahkus väljakult, et mängule hilinenud Ando Hausenberg saaks oma kohale asuda.

Poolaja jooksul määras kohtunik mitmeid karistuslööke, mille tulemusena tekitati ohtlikke olukordi, kuid mänguvahend ei maandunud kummagi värava võrku. Kohtumise 41. minutil tekkis Sander Kilgi ja Villu Varjase vahel sõnelus, mille tulemusena viimane agressiivsema väljendusviisi tõttu kollase kaardi teenis. Siiski polnud sündmused esimeseks poolajaks veel lõppenud: 43 minutil skooris Karli teistkordselt, viies kodumeeskonna pausile 2:1 eduseisus.

Kogu meeskond leidis rakendust

Vaheajal tegi Tabivere kaks vahetust: Viljar Joa ja Marko Horn välja ning Imre Tamme ja Madis Rebane sisse. Võrdne võitlus jätkus, kui mõlemad meeskonnad üritasid väravailu pakkuda. Siiski suudeti pall postidest ainult mööda toimetada. EMÜ leeris toimus vahetus: Heigo Hausenberg välja ning Viljar Arula sisse.

Edasine mäng kulges EMÜ meeskonna taktikepi all, mille tulemusena oli Tabivere kaitseliin ja väravavaht tugevalt töösse rakendatud. Järgmise kollase kaardi sai enda arvele EMÜ tiim, kui Karel Parik tegi Mihhail Gutakile vea. Tabivere kasutas ära järele jäänud vahetused: Eduard Kovbasnjuk ja Roman Kljutšivski lahkusid platsilt ning asendama asusid Tauno Trink ja Andre Golubkov.

Vastane kasutas võimalust

Võimaluse kasutasid ära ka vastased, kui Karel Pariku ja Timur Semjonovi asemel läksid väljakule Ando Ling ja Siim Remmelgas. Kohtumise 85. minutil nägi kohtunik Tabivere paremkaitsjat Artur Kunttut karistusalas käega mängimas ning määras vastastele penalti, mida läks realiseerima Karl Kukke – tulemuseks 1:3 külalismeeskonna kahjuks. Aset leidis ka EMÜ viimane vahetus: Mikko Elmik välja, Margus Nõu sisse. Viimastel minutitel üritasid EMÜkad skoori suurendada, kuid leppida tuli seni välja võideldud paremusega.

Järgmisel pühapäeval sõidetakse Põltsamaale, kus sealne JK Sport on võõrustaja rollis. Meeskonnaga ollakse tuttavad aastate vältel toimunud Jõgevamaa meistrivõistlustelt, kuid liiga tasandil minnakse vastamisi esmakordselt. Pärast IX vooru on Põltsamaa seis 2 punkti võrra parem ning jällegi asetseb vastasmeeskond Tabiverest kaks kohta eespool. Loodame seekord enesekindlamat mängu ning paremat tulemust.