Hooaja lõpetuseks Jõgeva Tähe kuldne tähesadu

Eesti saalihoki liidu juhatus otsustas kuulutada häälteenamusega välja möödunud hooaja liigade tulemused. Selle tulemusena teenis koguni neli meistritiitlit Jõgeva SK Tähe/Olivia. Esindusmeeskond tuli Eesti meistriks pärast kuueaastast vaheaega.


„Muidugi oleme väga rahul, et alaliit meistrivõistluste tulemused välja kuulutas. Oli selge, et play-off’e enam mängida ei saa. Mängijad on nende tulemuste nimel üheksa kuud tööd teinud, fännid on meile kaasa elanud ja toetanud,” rõõmustas Tähe klubi eestvedaja ja peatreener Marko Saksing.
Eesti saalihoki liidu president Meelis Aab ütles kommentaaris, et Eesti saalihokis jõuti enne erikorra kehtestamist seisu, kus oli võimalik võitjad välja kuulutada. „Saalihokis kuulutasid meistrid välja ka näiteks Rootsi ja Norra, kes olid võistlustega sama kaugel. Soomes ja Lätis olid veerandfinaalid jõudnud otsustavasse järku ja mitmes paaris mängud tasakaalus ning seal medaliste välja ei kuulutatud.”

Pärast kuueaastast ootust meistriks

Jõgeva esindusklubi ootas alaliidu positiivset otsust juba viimased nädalad ja nüüd see õnneks saabus. Nii tabas Tähe spordiklubi erilise lõpu saanud hooajal tõeline kullasadu, sest kokku võideti Eesti meistrivõistlustel neli liigaturniiri ja kahel jäädi teiseks.
Meestest tuli Jõgeva SK Tähe/Olivia meistriks Sparta Team Automaailma ja EMÜ SK ees. Teise liiga turniiri võitis kindlalt SK Tähe/Olivia 04, edestades SHK Drinkgeldi ja Pärnu Bulletit. Noortest olid võidukad U18 arvestuses Eesti meistriks kroonitud SK Tähe/Olivia 02 (järgnesid Sparta Team Automaailm ja EMÜ SK) ning U16 turniiril SK Tähe/Olivia 04 täpselt samade konkurentide ees.
U14 meistrivõistlustel pälvis SK Tähe/Olivia 06 hõbemedalid Sparta Team Automaailma järel. U12 turniiril oli aga SK Tähe/Olivia 08 väärt hõbedast autasu EMÜ SK järel.
„See on kindlasti üks meie edukamaid hooaegu, kuid oleme koju toonud ka viis meistritiitlit. Näiteks aastal 2013,” meenutas Saksing. „Seekordne võit meistriliigas on aga eriti väärtuslik, kuna medalit tuli oodata kuus pikka aastat. See võit on meie mängijatele, nende peredele, toetajatele, fännidele ja tervele kogukonnale väga tähtis.”
Saksingu sõnul on Tähe esindusmeeskond mänginud pika ja eduka hooaja, kus Eesti ja Läti liigas peeti kokku 29 kohtumist. „Neist täispikki mänge kogunes meil hooajal 20 (Lätis 18 ja Eestis 2), samas kui Sparta Team Automaailm mängis hooajal vaid kaks täispikka mängu. Arvan, et sealt tasubki põhjust otsida, miks me meistrivõistlustel võitsime.”
Edasi toonitas Saksing praeguse esindusmeeskonna ühtlust ja tugevust. „Meil on hea koosseis, sest noori tuleb aina peale ja tänu Läti liigas mängimisele on nad kiiresti arenema hakanud. Heaks kasvulavaks on samuti teises liigas mängimine, kus neli aastat tagasi alustasime kaotustega, kuid nüüd võitsime turniiri vaid ühes mängus viigipunkti loovutades. Ja väga hästi on meie meeskonda sulandunud lätlased, kelle panus on edus väga oluline.”

Võimalus mängida Euroopa karikale

Mõned Jõgeva noormängijad kuulusid nelja võidukasse meeskonda, mis on Eestis ainult saalihokis võimalik. Teistes sportmängudes saad ühel hooajal mängida ühes noorteliigas ja ühes täiskasvanute meeskonnas.
„See on võib-olla teiste alade suhtes ebaõiglane, aga saalihokis on see lubatud põhjusel, et meie kandepind on väike. Kui igal mängijal oleks võimalik mängida ainult ühes vanuseastmes, kaoksid paljud meeskonnad mängijate puudusel Eestis üldse ära. Nii et praegune süsteem aitab ala hoida,” sõnas peatreener Saksing.
Tulevikuplaanidest rääkides lausus Saksing, et paljugi sõltub sellest, kaua viirus meid takistab. „Praegu on mängijatel individuaalsed treeningplaanid, et hoida füüsist konditsioonis. Aga kaua sa metsa vahel jooksed. Seepärast kannatavad sellises olukorras kõige enam pallimängud. Maratonijooksja saab ikka treenida, aga meeskonnamäng nõuab muud.”
Järgmise hooaja koosseise mõjutab seegi, kuhu noored mängijad lähevad edasi õppima. Saksingu sõnul on viis-kuus poissi lõpetamas põhikooli ja kuhu nad edasi lähevad, veel ei tea. „See on väikese koha paratamatus.”
Küll loodab Marko Saksing Tähe esindusmeeskonnaga mängida sügisel Euroopa klubide karikaturniiril. „Valitseva Eesti meistrina on meil koht seal olemas. Millal ja kus turniir toimub, veel ei tea. Aga kui toimub, siis tahame kindlasti kaasa teha.”
2013. aastal oli Tähe klubide karikaturniiril teine ja aasta hiljem kolmas. Nüüd avaneb see võimalus meeskonna jaoks taas.

TIIT LÄÄNE

 

Meistermeeskondade koosseisud

Mehed,
Jõgeva SK Tähe/Olivia:

Väravavahid Rainer Kalde, Kevin Tamm ja Karl Kalm.

Mathias Einamann (kapten),
Sven Uue, Peteris Freimanis, Carol Viiding, Timo Kotkas, Oliver Heljand, Raul Kivi, Margus Rosin, Andreas Õun, Siim Selgis, Lauri-Robert Indus, Sten Metsar, Rasmus Randoja, Alex Guske, Mario Paulus, Aleksander Prõttšikov, Erki Teder, Karl-Eerik Kukk, Joel Ekroos, Rome Andro Moora, Kristjan Puu, Ainars Juškevics, Karl Kastan, Rauno Pärtel, Kristo Lehiste, Kristo Voitk.
Peatreener Marko Saksing,
füüsilise ettevalmistuse treener Ailer Mõtsar.

U18, Jõgeva SK Tähe/Olivia 02:

Väravavahid Marten Teppan ja Kaspar Jaan Heljand.

Alex Guske (kapten), Rome Andro Moora, Oliver Heljand, Kaur Kevin Kalda, Margus Rosin, Kevin Ots, Sten Metsar, Rasmus Randoja, Sten Siida, Karlis Kirsimägi, Karl-Eerik Kukk, Karl Mark Tammsaar, Rauno Pärtel, Kristo Voitk.
Peatreener Marko Saksing,
treener Mathias Einamann,
füüsilise ettevalmistuse treener Ailer Mõtsar.

U16, Jõgeva SK Tähe/Olivia 04:

Väravavahid Marten Teppan ja Kaspar Jaan Heljand.

Margus Rosin (kapten), Rome Andro Moora, Oliver Heljand, Kaur Kevin Kalda, Kevin Ots, Kristofer Frank, Rasmus Randoja, Gregor Rande, Alex Kaarepere, Karl-Eerik Kukk, Karl Mark Tammsaar, Rauno Pärtel, Holger Nõmm, Marek Rosin.
Peatreener Marko Saksing, treener Mathias Einamann, füüsilise ettevalmistuse treener Ailer Mõtsar.

Mehed, teine liiga, Jõgeva SK Tähe/Olivia 04:

Väravavahid Marten Teppan ja Kaspar Jaan Heljand.

Margus Rosin (kapten), Rome Andro Moora, Oliver Heljand, Kaur Kevin Kalda, Kevin Ots, Sten Metsar, Kristofer Frank, Rasmus Randoja, Sten Siida, Alex Guske, Gregor Rande, Karlis Kirsimägi, Karl-Eerik Kukk, Aleks Deinekin, Karl Mark Tammsaar, Rauno Pärtel, Holger Nõmm, Kristo Voitk.
Peatreener Marko Saksing,
treener Mathias Einmann,
füüsilise ettevalmistuse treener Ailer Mõtsar.

blog comments powered by Disqus