Hooaja esimeses mängus tuli Tabiverel vastu võtta kaotus

Möödunud pühapäeva õhtul sõitis Tabivere jalgpallimeeskond külla Põlva FC Lootosele, et maha pidada III liiga hooaja esimene kohtumine. Mängule mindi positiivselt meelestatult ja plaaniga pakkuda vastasele pingelist võitlust. „Kuna trenni on tehtud ainult saalis, siis mäng kerge olema ei saa,” teadis väravavaht Marten Lombiots.

Mäng algas Tabivere jaoks tugeva survega, kui peatada tuli nii mitmedki Põlva rünnakud ja vastu pidada vastaste nurgalöökidele, mida teeniti esimese 20 minutiga välja koguni viis.

Ka Tabiverel tekkis mitu head võimalust vasturünnakuks, kuid vastaste väravavaht suutis olla õigel ajal õiges kohas.

“Raske oli suure väljakuga kohaneda,” tunnistas Marten. “Olime ebakindlad ja igaüks meist eksis, kes rohkem, kes vähem.” Mängu esimene värav löödi 24. minutil, kui põlvalane Egon Kasuk oma meeskonna 1:0 juhtima viis. See muutis pisut mängupilti: Põlva sai juurde enesekindlust ning Tabivere võitlustahet seisu parandada. Siiski lõpetati poolaeg kaotusseisus.

Vaheajal tegi Tabivere ka esimese vahetuse: platsilt lahkus Tauno Trink ning teda asus asendama Markus Soomets, kes teenis kohe ka käega mängu eest kollase kaardi. Teisel poolajal oli näha tasavägisemat mängu, kui mõlemad meeskonnad suutsid üles võtta korralikke rünnakuid, kuid loodetud tulemuse saavutasid vastased, minnes Alar Alve väravatest juhtima 3:0. Mäng näis olevat tehtud, kui võitluslikku indu lisas vastaste väravavahi Margus Nemvaltsi peaga löödud oma värav – seisuks 3:1. Tabivere tegi ära ka oma järele jäänud vahetused: Rene Poll, Andre Golubkov ja Kristo Päkko välja ning Artur Kunttu, Roman Kljutšivski ja Imre Tamme sisse.

Mäng jätkus võitluslikult: mõlemal meeskonnal tekkisid võimalused seisu muuta, kuid eesmärgid jäid esialgu saavutamata. Artur ja Roman suutsid teenida veel kollase kaardi — vastavalt mängija mahatõmbamise ja ebakompetentse sõnavara eest. Kümme minutit enne mängu lõppu tekkis Tabivere karistusalas ohtlik olukord, kus kohtunik nägi Olavi Laursonit käega mängimas ja määras Põlvale penalti.

“Nägin vastase silmadest ära nurga, kuhu ta lüüa kavatseb, ning õnneks jäin palli teele ette,” kirjeldas olukorda kangelane Marten. Õnn oli tema sõnul seegi, et tagasi põrkuva palli lõid vastased üle värava. Nii kostiski lõpuvile seisul 3:1 Põlva FC Lootos kasuks. Liigatabelis on Tabivere pärast esimest vooru 11. kohal.

“Esimese mängu kohta III liigas oli hea mäng,” jäi peatreener Maiko Tamme meeskonna tööga rahule. “Meeskonnad olid võrdsed, kuid kahjuks ei suutnud meie oma võimalusi ära lüüa.” Rahul polnud aga Maiko kolme teenitud kollase kaardiga. “Lapsikute tegude ja vigade tagajärjel saadud mõttetud kollased võivad hooaja jooksul veel saatuslikuks saada,” tõdes ta.

Järgmine kohtumine leiab aset 18. aprillil Tartus Annelinna kunstmuruväljakul kell 19.00, kui vastaseks on Tartu Ülikool Fauna. Olles ise 5-6 aastat TÜ Fauna ridadesse kuulunud, teab Maiko Tamme rääkida, et mäng saab olema tasavägine, sest meeskonnad on võrdsel tasemel. Klubide ajaloo jooksul on peetud aastal 2008 üks sõpruskohtumine, kus FC Tabivere võttis Tartus Tamme staadionil vastu 2:6 kaotuse. Meeskonnad on arenenud ja koosseisud muutunud — jääme ootama järgmist põnevat pühapäevaõhtut, mis toob loodetavasti rahuldust pakkuvama tulemuse.