Homme toimuvad kevadised liiklustalgud

Homme toimuvad üle kogu Eesti järjekordsed liiklustalgud. Sellega seoses on teedel ja tänavatel politseinikud suuremate jõududega liiklusjärelevalvet korraldamas.


Politsei- ja piirivalveameti Lõuna prefektuuri Jõgeva piirkonnagrupi piirkonnavanem Jana Õim lausus, et politsei võtab aluseks need liiklusega seotud kohad, mida inimesed on ohtlikuna esile toonud ja ära kaardistanud.

Nendeks on teed, tänavad, ristmikud, kus sageli liiklusrikkumisi esile tuleb. Politseinikud üritavad inimeste kaardistatud liiklusohtlikke kohti terve päeva jooksul katta.

Kõige rohkem on välja toodud kiiruse ületamist, mida esineb palju asulates, eriti just 30 sõidukiiruse piiranguga kohtades.

Jõgevamaal on kõige rohkem liiklusrikkumistega kohti välja toodud Jõgeva vallas, seejärel Põltsamaa vallas ning kolmandana Mustvee vallas. Jana Õim märkis, et praegu, mil tänavapilti on lisandunud ka jalg- ning mootorratturid, peaksid liiklejad üksteise suhtes tähelepanelikud ja viisakad olema.

Kui keegi mingi rikkumisega vahele jääb, on juba rikkumise fikseerija otsustada, kas ta piirdub hoiatusega või reageerib sellele kuidagi teisiti. Tavaliselt on liiklustalgud hästi korda läinud, sest nendest on pikalt ette teada antud ja küllap see on ka liiklejaid distsiplineerinud.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus