Homme Maarja-Magdaleenasse laadale!

Pühapäeva hommikul kell 10 algab Maarja-Magdaleenas endise meierei  ehk praeguse Kurepesa talu õuel traditsiooniline kevadlaat, mida korraldab Maarja-Magdaleena Maarahva Selts.

Seltsi juhatuse esimehe Tiia Pärtelpoja sõnul on põhirõhk loomulikult taimedel ja istikutel, kuid leiab ka koduseid küpsetisi, uusi ja kasutatud riideid. Teretulnud on muugi kaup, nii uus kui teisele ringile sobiv.  

Rahvas ootab ja valmistub

Meelelahutust pakuvad oma rahvamaja line-tantsijad ja lastele tuleb lõbusõidu tegemiseks kohale poni. Kehakinnitust saab laadakohvikust.

„Hea on kuulda, et kogukonna rahvas meie koduseid laatu ootab ja nendeks ka valmistub. Kes tuleb müüma, kes ostma, kes esinema.  Ka kaugema nurga  müüjad  on  meie vastu huvi tundnud ja on kaupmehi, kes laatade toimumise algusest alati kohal on olnud. Mina ise loodan, et saan osta koduleiba ja  lilleampleid. Laadal on ka niisama hea jalutada,  kuulata asjalikke nõuandeid, vaadata esinejaid.  Ja Elistvere Suurköögi kooresele seenesupile mõeldes hakkab suu juba ette vett jooksma,“ rääkis Tiia.

Samas peetud mullusel sügislaadal osutus eriti populaarseks hoidistevõistlus, kus paremusjärjestus selgus degusteerijate hinnangute põhjal. Nüüd, mil loodus taas heldelt kõike värsket ja vitamiinirikast pakub, on laada eestvedajatel plaanis korraldada kevadiste vitamiinipommide võistlus. See tähendab, et konkursitelki on oodatud suupisted, mis valmistatud just praegu saada olevatest aedviljadest, ürtidest ja miks mitte ka umbrohust.

„Looduses on praegu igasugust väärt kraami, nii metsas kui aias peenral ja peenra kõrvalgi,” kinnitas maarahvaseltsi liige, taimetark ja loodusravi pooldaja Ilme Roosmäe.

„Kuusekasvud on just parajat mõõtu, rabarber on suur,  kilemajades on ehk juba ka redist ja spinatit. Karulauk on veel viimaseid nädalaid enne äraõitsemist mahlane, sibul, longuslauk, murulauk … Ja ei maksa muidugi unustada, et vesihein, malts, võilill ja muu selline kraam, mida umbrohuks peame, on praegu väge ja vitamiine täis,” rääkis Ilme. Ta paneb muuhulgas lapsevanematele südamele, et nad võiksid just oma võsukesi salatite tegemisse kaasata. Eriti tore ju, kui  laps auhinna saab!

Ta avaldas lootust, et võistlusel osalejad oma fantaasialendu vaos ei hoia, kuid andis ka omalt poolt mõningaid vihjeid. Salat pole ju ainus võimalus korralik vitamiinilaks saada, vaid teha võib ka smuutit ja muid jooke, pestot, vitamiinirikka kattega võileibu jne. Võistlema võib tulla hoidisegagi, näiteks saab rabarbrist suupärase moosi, eriti kui sinna rutiinivabalt ürte lisada.

Leidlikele kokkajatele on laadakorraldajad ka auhinnad välja pannud, kuid usutavasti on olulisim stiimul maitsjate tunnustus. Sest nii, nagu sügisel, annavad ka kevadlaadal suupistetele ja jookidele plusspunkte nende maitsjad, kusjuures autorid on loomulikult anonüümsed ja vitamiinipommid kannavad vaid numbreid.

Valige homme paljude laatade hulgast just Maarja-Magdaleena oma, talu maskott kurg juba ootab!

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus