Homme kihutavad Jõgeva Linnamäel mootorkelgud

Kokku osaleb tänavuse hooaja esimestel Eesti meistrivõistlustel Linnamäe Snowcross 2005 paarikümne võistleja ringis. Võistlusi jäädvustatakse ka televisiooni Kanal 2 saate “Mootorite maailmast” tarvis ning kohal on saate toimetaja Are Eller.

Jõgeva Linnamäe krossirajal on mootorkelgud kihutamas teist aastat järjest. Võistluste korraldajad on Eesti Jeti- ja Mootorkelgu Liit ning Linnamäe Krossiklubi koos kohaliku jeti- ja mootorkelgusõitja Remo Raugmega. Viimane oli igatahes veel üleeile külmetushaigusega nii kimpus, et ise ilmselt võistlustel üles ei astu. Jõgevamaalastest on aga kindlasti rajale minemas Mart Meeru. Need kaks meest on talvel mootorkelgu- ja suvel jetisõitu harrastanud ning osalenud võistlustel nii Eestis kui ka kaugemal juba aastaid. Rohkem selliste ekstreemaladega aktiivselt tegelejaid siinmail teada polegi.

Et mootorkelguvõistluste korraldamise aja määravad nagu alati eelkõige lumeolud, siis täpset kalenderplaani talvel kokku panna ei saa, vaid paika seatakse peamiselt võistluste korraldamise järjekord. Linnamäel peetavad võistlused ongi Eestis tänavuse hooaja esimesed. Küll on aga eestlaste esindajad, kelle seas ka Mart Meeru, tänavu juba edukalt kaasa teinud nii Soomes Siilinjärvis peetud meistrisarja avavõistlustel, Tamperes Soome meistrivõistluste II etapil kui ka Lahtis korraldatud MM-sarja II etapil.

Kui ilmad lubavad, peetakse tuleval nädalal ära kelgukross Tartu laululaval, seda esimest korda võistluste ajaloos. Seejärel näeb võistluste kalender ette veel mitmeid Eesti meistrivõistlusi ja kelgukrosse Kuutsemäel, Pikametsas, Haanjas jne.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus