Homme algab Võru suurturniir

Homme avatakse Võrus Eestimaa talimängud ning selle suurvõistluse raames ka jäähokiturniir. Rõuges toimuval turniiril osaleb neli eelvõistluste tugevamat maakondade koondmeeskonda: Ida-Virumaa, Tartumaa, Harjumaa ja Jõgevamaa.

Nii suurt maakondlikku hokiturniiri pole Eestis kunagi varem peetud ning Jõgeva suutis oma taset näidata juba nelja tugevama hulka jõudmisega. Seejuures on Jõgeva meeskond ainus, kellel pole tehisjääd.

Viimati oli Eesti maaspordimängudel jäähoki võistluskavas 1975. aastal, mil Jõgeva saavutas esikoha. Tookord alistati esikoha mängus Tartu rajooni meeskond 6:1. Jõgeval kuulus esikoht ka 1970. aasta maatalimängudel, kuid I talimängudel 1965. aastal kaotati esikoht ootamatult Tartule (3:4). Mis sest, et ülejäänud meeskondi võideti suurelt.

Need turniirid pole aga siiski võrreldavad seekordse jõuprooviga. Kui toona oli  lubatud võistlustel osaleda vaid spordiühingu Jõud sportlastel, siis seekordsel, Eestimaa talimängude nime kandval turniiril, võivad kaasa teha kõik Eestimaa tugevamad. Nii et tegu on sisuliselt Eesti jäähoki tippturniiriga.

Kerge Jõgeva meeskonnal kindlasti pole, kuid siiski loodetakse võidelda medalite eest. Reedel kohtutakse avamängus Ida-Virumaaga, laupäeval Harjumaaga ja pühapäeval Tartumaaga. Kõik kohtumised mängitakse täisajaga – 3 x 20 minutit.

 

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus