Homme algab Mütofest

Homsest pühapäevani on Kassinurme mäed taas muinas-, mütoloogia- ja rollimänguhuviliste päralt: seal peetakse seitsmendat Mütofesti ehk muistse maailma pidu.

Nagu ikka, saab kolme festivalipäeva jooksul osaleda töö- ja õpitubades, mitmel alal võistelda, kuulata loenguid ja ansamblite esinemist ning kaasa teha rollimängus. Töötubades saab valmistada puulusikat, muinasehteid, ühenõelatehnikas kudumit ja saviesemeid. Õpitubades õpitakse regilaulu, linnuse vallutamist, taimede väe kasutamist ja viikingiaegse õhustiku taasloomist.

Kui õpi- ja töötoad tegutsevad kõigil kolmel päeval, siis võistlused on sätitud laupäevale ja pühapäevale. Laupäeval peetakse vibulaske-, kiviviske- ja kirveviskamise võistlust ning mõõgavõitlejate turniiri ja avamaalahingut, pühapäeval muinasoda viskamise võistlust ja sõdalase kilbijooksu.

Reede on see-eest loengute ja diskussioonide päev, mille muudab eriliseks taanlase Mikkel Plougi esinemine. Viimane kõneleb reedel kell 15 Taanis tegutsevast Østerskov Efterskole’st, kus ainsa koolina maailmas käib kogu õppetöö rollimängu kaudu.

Ansamblitest astuvad Mütofestil reede ja laupäeva õhtul üles Krauka Taanist ja Skandinieki Lätist. Rollimäng “Vere hääl” kestab reede hilisõhtust pühapäeva pärastlõunani.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus