Hokiturniir Juta ja Kaido auhindadele avab Jõgeval jäähoki 60. hooaja üritused

?Olen  noorena tegelenud mitmete  spordialade, sealhulgas jäähokiga ja pean end tänaseni  spordientusiastiks  ja Jõgevamaa spordielu patrioodiks. Nii aitan kümnendat aastat  ettevõtjana kaasa jäähokiturniiri korraldamisele. Soovin, et  Jõgeval säiliksid  sellele paigale spordikuulsust toonud jäähokitraditsioonid  ja suureneks noorte  huvi jäähoki vastu. Loodan, et Jõgeva linna  rajatakse ka tehisjääga hokiväljak,? märkis jäähokiturniiri  algataja ja peasponsori osaühingu Juta&Kaido juhataja Kaido Lehtla.

60.  jäähokihooaega Jõgeval tähistatakse aga pidulikult 28. jaanuaril, kui SK Pedaja kohtub hommikul Läti  meeskonnaga.

Seejärel  saavad platsile need, kes on aegade jooksul Jõgeval hokit mänginud ? võistkonnad komplekteeritakse igas eas hokisõpradest. Poomi sõnul on välja saadetud 150-160 kutset endistele ja praegustele hokimängijatele.

Pidulikul tseremoonial autasustatakse parimaid ning antakse sõna külalistele, kohale on lubanud tulla Eesti  Jäähoki Liidu ja Olümpiakomitee, maavalitsuse ja omavalitsuste esindajad. Kutsutud on ka kõik toetajad.

 

Poom ütles, et tänavune hooaeg on alanud, kuid kodus pole seni veel ühtegi mängu mängitud.  SK Pedja mängib tänavu taas harrastusliiga Kirde alagrupis, kus lisaks Jõgeva meeskonnale mängivad veel Sillamäe, Kohtla-Järve ja Rakvere.

Selles liigas on peetud praegu üks mäng: spordiklubi Pedja võitis mullust liidrit Kohtla-Järve meeskonda 7:6.

Lisaks sellele osalevad spordiklubi Pedja mängijad koos Tallinna hokimeeskonnaga Cosmos ühismeeskonnana harrastajateliiga Tallinna tsoonis, kus on peetud seitse kohtumist, millest viis on lõppenud nende võiduga.

?Kõrvaltvaatajatele võib tunduda, et kui mängitakse harrastusliigas, siis on tegemist nõrkade meeskondadega. Tegelikult on probleem selles, et seni pole Eesti Jäähoki Liit suutnud käivitada esimest liigat. Nii mängivad kõik, kes ei löö kaasa kõrgliigas, harrastusliigas,? ütles Poom.

Poomi sõnul on kuue meekonna baasil loomisel üleriigiline liiga, kus kohtumised peaksid hakkama toimuma viies kohas, igal pool mängitakse kaks mängu. Kavas on anda võitjatele ka rahalised auhinnad.

Poomi sõnul saab vaatamata vahepealsele sulailmale Jõgeva hokiväljakul endiselt uisutada. Kaks nädalat tagasi pühapäeval püstitati tänavuse hooaja ja ka viimaste aastate uisutamisrekord: nelja tunni jooksul käis uisutamas 107 inimest. ?Rahvast oli nii palju, et uiskudest kippus puudus tulema,? ütles Poom.

EVA KLAAS
JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus