Hokinoortel olid tihedad päevad

Möödunud nädalavahetusel nähti Jõgeva hokiväljakul koguni nelja Eesti noorte meistrivõistluste mängu. Arvukas publik nägi Jõgeva noori mängimas Narva ja Tallinna meeskondadega. Kohtunikena tegid head tööd Toomas Peterson ja Vjatšeslav Bortnik.

TIIT LÄÄNE

Ka laupäevased mängud juhatati sisse juba traditsiooniks saanud veteranide ja toetajate austamisega ning Eesti hümni helide saatel. U12 mängu Jõgevamaa JHK/Softcom – Narva PSK kohtumise eel peeti meeles kunagisi Jõgeva tippmängijaid Enn Pällu ja Sulev Ottensoni. Samuti tänati toetajatena Rein Kivi ja soomlast Jari Räty.

Laupäeval suured kaotused

Mäng ise oli ühepoolne ja pole ka ime. Narvalased treenivad nende nimeka treeneri Rais Davlitkildijevi sõnul jääl kuus päeva nädalas. Ja nii üheksa kuud aastas. Meie poisid ja tüdrukud … Neid numbreid ei julge nimetada, kuid mida sa teed, kui jää on jumala armust. Kuigi narvalased, nähes Jõgeva head jääd, arvasid esiotsa ikkagi, et siin on torud all. Ei tahtnud nagu uskudagi, et jää on looduslik.
Narva võitis mängu 18:0 (10:0, 8:0), kuid Davlitkildijev ei olnud kiidusõnadega kitsi. „Jõgeva noortel on sisu ja tahtmist, aga nad pole saanud lihtsalt jääl treenida. Väga hea mulje jätsid väravavahid,“ kiitis Narva treener.
Seejärel mängisid U14 vanuseklassis Jõgevamaa JHK/Softcom ja Tallinna HK Tornaado. Ka siin oli mängupilt ühepoolne. Tundus, et Jõgeva noored olid kodupubliku ees veidi kammitsais. Tallinlased võitsid 11:0 (6:0, 5:0). Tornaado treener Juri Tsepilov kiitis samuti Jõgeva noori. „Tublit tööd teete. Alles alustati ja juba mängite meistrivõistlustel kaasa.“
Jõgeva treener Raul Kivi lastele etteheiteid ei teinud. „Lapsed püüdsid mis suutsid, aga kogenud vastaste vastu lihtne ei ole.“
Ka pühapäeval kogunes hokipoordi taha 80–85 pealtvaatajat. Jõgevamaa JHK/Softcom mängis kõigepealt U12 vanuseklassis Tallinna HC Panteri vastu.

Pühapäeval kõva lahing

Kohtumine oli tasavägine ja küttis kirgi. Publik elas noorte mängule kaasa ja ergutas nii kuis jaksas. Siiski õnnestus Tallinna meeskonnal avapoolajal teha üks värav ja sellest piisas. HC Panter võitis 1:0, nii et Jõgeva oli väga lähedal punktiarve avamisele.
Teises mängus tulid jääle samade klubide U14 võistkonnad. Selles kohtumises oli esimesel poolajal kõike, mida heas hokimängus näha soovitakse. Tallinn asus juhtima 1:0. Margus Ait viigistas 1:1. HC Panter pääses 3:1 ette, kuid Karl Ilves vähendas vahe minimaalseks. Veidi enne vaheaega suurendasid külalised eduseisu 4:2-le.
Teise poolaja algul tabas Jõgeva esindust mõõn, kus nelja minutiga lasti endale teha viis väravat. Sellega sai ka põnevus läbi, kuid Jõgeva võistkond mängis südilt lõpuni. HC Panter võitis teise poolaja 8:0 ja kogu mängu 12:2.
Tallinlased olid seda meelt, et tulevad Jõgevale alati mängima, kutsuge vaid. Üks lapsevanem ütles tunnustavalt: „Siira südamega hoian teile pöialt, et selline võimas ettevõtmine siin edasi läheks.“
Jõgeva võistkonna teine treener Tarmo Pütsep kiitis noori. „Täna oli võrreldes laupäevaga hoopis teine mäng. Kokkuvõttes olid mõlemad mängud head, vaid üks ära kukkumine oli.“
Pühapäevase mängu eel peeti tänukirjaga meeles kauaaegset Jõgeva hokitreenerit Igor Orlovi.

Jõgevamaa JHK/Softcom noored mängijad pärast pühapäevast kohtumist koos treenerite Raul Kivi ja Tarmo Pütsepaga. FOTO: TIIT LÄÄNE