Hokimeeskond mängib edukalt

Jõgevamaa Hokiklubi esindusmeeskond alustas edukalt Eestimaa Spordiliit Jõud meistrivõistluste esiliiga turniiri. Reede õhtul viigistati Tallinnas Saku HK-ga 2:2 (0:0, 1:0, 1:2) ja pühapäeval alistati Viljandis sealse hokiklubi esinduskoosseis 5:2 (2:0, 2:1, 1:1). Nii ollakse hetkel turniiritabelis liidrikohal.

Jõgeva meeskond alustas turniiri reede hilisõhtul Tallinnas Škoda jäähallis mulluse meistri Saku HK meeskonna vastu. Kohtumine kahe ammuse rivaali vahel kulges võrdses ja tasavägises heitluses. Esimesel kolmandikul ei jõudnud väravani kumbki meeskond. Teise kolmandiku algul, kui mängitud oli 18.11, viis Ervin Narits Jõgeva 1:0 juhtima. Söödupunkti teenis Andro Sõber.

Võidust jäi lahutama 16 sekundit

Ka viimast viieteistminutilist kolmandikku alustati sellelt seisult. Kuid kohe kolmandiku teise minuti algul (31.16) kasvatas Jüri Narits Marko Saksingu söödust Jõgeva eduseisu 2:0-le. Kaks minutit hiljem jõudsid esmakordselt sihile ka väljakuperemehed, kui Alar Toomingal tuli esimene litter oma väravavõrgust välja noppida.

Järgnes võrdsete võimalustega mäng. Kohati lasid ka kohtunikud mängul muutuda liiga jõuliseks, jättes andmata ilmselgeid karistusminuteid. Eemaldamisi oli mõlemal meeskonnal mängust kolm.

„Meil oli mitmeid momente ja võimalusi suurendada eduseisu, kuid ei suutnud ka üks-üks olukordi realiseerida. Sellest oli kahju,“ tunnistas meeskonna mängiv treener Raul Kivi. Ja kui ise ei viska, teevad seda teised. Ning 16 sekundit enne kohtumise lõppu õnnestus Saku mängijal Tanel Müürsepal visata viigivärav – 2:2. Nii libises kindlana näinud magus võit viimasel hetkel käest.

Pühapäeval Eesti riigi sünnipäeval mängiti juba Viljandis teises mängus sealse hokiklubi vastu, kellele Tartu linna meistrivõistlustel oldi kaotatud 1:9. Nüüd oli Jõgeva meeskond siiski ka oma ridu tugevdanud, sest väravas mängis Alar Tooming ning esimeses ründekolmikus tegi kaasa Rein Kivi.

Mäng ei saanud Viljandi jäähallis õieti veel alatagi, kui 10 sekundil avas Rein Kivi skoori. Söötjaks oli Raul Kivi, kes selles mängus andis koguni kolm resultatiivset söötu. Edasises mängus ründasid väljakuperemehed väga aktiivselt ja neil tekkis ka ridamisi väravavõimalusi. Kahel korral tabas litter väravaposti, kuid päris mitmel puhul päästis halvimast väravavaht Toominga suurepärane mäng.

Kindel võit vaatamata karistustele

Kuni 13. minutil pääses Rein Kivi üksi vastaste väravavahi Maksim Romanovitši vastu ning viimases hädas viskas kollkipper oma hokikepi ründaja jalgadesse. Karistuseks määras kohtunik bulliti, mille Kivi kindlalt ka väravaks realiseeris – 2:0.

Teise kolmandiku algul muukisid ka viljandlased Jõgeva värava lahti ning väravaesisest saginast tegi Karl Peips seisuks 2:1. Kulus aga ainult 49 sekundit ja Rein Kivi jõudis oma kübaratrikini, visates Tarmo Pütsepa söödust 3:1. Kolm minutit hiljem lõpetas Jõgeva meeskonna ilusa kombinatsiooni väravaga Hannes Pagi, söötjateks olid vennad Rein ja Raul Kivi. Viimasele vaheajale mindi Jõgeva turvalisel 4:1 eduseisul.

Seejuures tegid jõgevalased oma mängu raskeks sagedaste karistusminutite võtmisega. Kokku teeniti mängus 14 minutit (neist ainuüksi Tarmo Pütsep 8) vastaste 6 vastu. Nendest kaheksa minutit mängiti ka arvulises vähemuses, kuid õnneks ei suutnud Viljandi mängijad arvulist ülekaalu ära kasutada.

Viimasel kolmandikul mängis Jõgeva vaid kaheksa mehega, kuna kolm väravat visanud Rein Kivi pidi sõitma Soome laevale. Ometi suudeti eduseisu kindlalt hoida. Kohe kolmandiku avaminutil tegi Jüri Narits seisuks 5:1 ning sellega olid võidupunktid käes. Jõgeval oli veel mitmeid suurepäraseid võimalusi, isegi 2 – 0 olukord, mida ei suudetud aga realiseerida.

Kohtumise eelviimasel minutil määrati bullit ka Viljandi meeskonna kasuks, mille Ott Tootsi väravaks realiseeris. Seega jäi lõpptulemuseks Jõgeva 5:2 võit.

„Kokkuvõttes oli väga hea mäng,“ tõdes mängiv treener Raul Kivi. „Mehi oli küll vähe, kuid koostöö laabus suurepäraselt. Näitasime, milleks Jõgeva suuteline on. Väga hea mängu tegi väravavaht Alar Tooming. Mängu lõpus jätsime küll palju võimalusi realiseerimata, kuid mäng oli selleks hetkeks sisuliselt ka tehtud.“