Hokikuld toodi Jõgevale

Jõgevamaa Hokiklubi meeskond tuli pärast nelja-aastast vaheaega taas Eestimaa Spordiliidu Jõud meistriks, kui laupäeva õhtul Tartu Lõunakeskuse jäähallis alistati otsustavas mängus HK Saku meeskond 3:1 (1:0, 1:1, 1:0). Nädal varem oli Jõgeva saanud eelviimases voorus loobumisvõidu Tallinna Vepri meeskonnalt.

Meistrivõistluste esiliigas oli Jõgeva meeskonnal enne viimast mängu tabelis 9 ja HK Sakul 7 punkti. Viimased vajasid meistrikulla võitmiseks igal juhul võitu ja saabusid seepärast Tartusse ka tugevas koosseisus. Mäng oligi võrdsete meeskondade tuline heitlus, kus Jõgeva surus kollektiivse ja hingestatud mänguga oma tahtmise peale.

Jõgeva haaras ohjad

Kohe avaminutil oli vastastel suurepärane võimalus skoori avamiseks, kuid Jõgeva väravavaht Alar Tooming tassis meeskonna välja. Ja kui mängitud oli 8.21, viis hoopis Jüri Narits täpse viskega Jõgeva 1:0 juhtima. Eeltöö väravale tegid Janno Pärn ja Marko Saksing. Avakolmandik lõppeski Jõgeva 1:0 eduga, kuigi Raul Kivi üks tabamustest tabas Saku väravas seisnud Jõgevalt pärit kollkipri Ainar Juhti väravaposti.

Teisel kolmandikul õnnestus Sakul jõuda viigiväravani. Kui mängu algusest oli kulunud 18.03, mängiti väravavaht Tooming olukorrast välja ja Eesti koondises mänginud Kristjan Lorenz viigistas 1:1.

Kümme minutit hiljem aga asus meie meeskond taas juhtima. Meeskonna kapteni Raul Kivi täpne sööt leidis üles vastaste seljataha jäänud Vjatšeslav Bortniku ning viimane tegi üks-üks olukorras seisuks 2:1.

Viimasel kolmandikul rullus haarav võrdne mäng, kus korjati ka piisavalt karistusminuteid. Ning 39. minutil suutis Jõgeva meeskond arvulise ülekaalu ka realiseerida, kui Naritsa ja Rein Kivi söödu vormistas väravaks Raul Kivi. Viimased seitse minutit üritas Saku kõvasti, aga Jõgeva kaitseliini enam lahti muukida ei suudetud. Jõgeva võitis 3:1 ja võitis 11 punktiga meistritiitli. Seejuures ainsana jäädi turniiril kaotuseta. Ainus punkt loovutati avaringis Sakule (4:4).

Võidu tõi ühtlane meeskond

„Võidu tõi meile ühtlaselt hea meeskond, kus kõik mängijad kandsid oma ülesanded lõpuni välja,” ütles meeskonna kapten Raul Kivi. „Eraldi tahaks muidugi kiita väravavaht Toomingat, kelle rahulik ja kindel mäng andis kogu meeskonnale lisajõudu. Ja samuti meie suurt abimeest kõikidel mängudel Veljo Mihkelsoni.”

Alar Tooming tunnistati juba teist aastat järjest turniiri parimaks väravavahiks. Resultatiivseima mängija eriauhinna sai Raul Kivi, kes kogus 17 resultatiivsuspunkti (9 + 8). Sama punktisumma sai kokku ka Jüri Narits, ainult et tal oli 8 väravat ja 9 söötu.

Meistermeeskond, kes kordas 2015. aasta edu, mängis turniiril koosseisus: Alar Tooming, Taivo Ploom, Janno Pärn, Raul Kivi, Rein Kivi, Marko Saksing, Jüri Narits, Marnet Meister, Andrei Kovalevski, Vjatšeslav Bortnik, Tarmo Pütsep, Hannes Pagi, Ervin Narits, Andro Sõber, Margus Guss.

Meeskonna edusse andis oma panuse ka maakonna spordiliit Kalju.