Hobune ründas autot

Möödunud laupäeva hilisõhtul kuulis Klaose talu pererahvas  küll pisut müdinat ja kolinat, kuid et koerad vait püsisid, siis õue asja uurima ei mindud. Hommikul avastati, et õuel seisnud auto küljed, katus ja aknaklaasid on kriimustusi ja hambajälgi täis, külgmised aknad ja tagaklaas aga nii hukas, et tulevad välja vahetada. Ka kriimustused kereplekil on sügavad, enne ülevärvimist vajab sõiduriist ka pahteldamist. Hobune ei püüdnudki oma pahategu varjata, vaid traavis hommikul pererahva õue ilmudes kohe riiakal moel auto juurde. Looma omanike sõnul on kaheksa-aastane ruun Sokol vahel pireda loomuga ja kartlik, midagi sellist temalt aga küll oodata ei osatud. Kui tuju tuleb, tõmbab ratsu mõnikord ketivaia välja, kõnnib karjamaalt koju ja liigub õues ringi. Koeradki on vabalt ringi lonkiva hobusega harjunud.  Seetõttu ei olegi üritatud teda iga hinna eest ja alati kuhugi kinni panna. ?Hobune on päeval vahel närviline olnud, kui maja lähedal metsas jahimehi liigub. Võimalik, et ta kuulis ka öösel midagi kahtlast ja elas oma paanika auto peal välja. Kuid põhjus võib olla hoopis lihtsam: meil oli auto pakiruumis kott punaste peetidega. Ilmselt tuli sealt magusat lõhna ja Sokol otsustas juurikad omal jõul autost kätte saada,?  rääkis noore pere ema Anne.

Nii või teisiti ? müüt hobuse tarkusest ei pea ilmselt alati sajaprotsendiliselt paika ja iga looma puhul peab paraku arvestama sellega, et tema ja inimese loogika ei pruugi kaugeltki sama skeemi järgi toimida. 

Auto omaniku Kuido sõnul läheb sõiduriista kordategemine tublisti maksma ja ta ei olegi veel otsustanud, kas auto väljanägemise päästaks pahteldamine-värvimine ja osaline klaasivahetus või oleks mõttekam ka mõned keredetailid välja vahetada.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus