Hiiumaa noored saatsid Metsatarekesele jõulukingitusi

Siimusti lastekodus Metsatareke peetud jõulupeol said selle elanikud kingitusi mitmetelt oma maakonna asutustelt ja organisatsioonidelt, kuid üllatusi oli saadetud ka kaugemalt.

Kärdla Ühisgümnaasiumi 11. klasside õpilased saatsid eelnevalt lastekodusse kirja, kus avaldasid soovi siinsetele lastele ja noortele jõuludeks üllatus  teha.

„See sõnum rõõmustas meid väga.  Nii saabuski Hiiumaalt  suur pakk, kus oli igale lapsele nimeline kingitus ja jõulutervitus, millel  viiekümne õpilase ning klassijuhatajate  Tõnu ja Hannese allkirjad,” rääkis lastekodu juhataja  Marika Tekkel.

Hiiumaa on kaugeim Eestimaa paik, kust Metsatarekese pere on kingitusi saanud.  “Valisin internetist välja neli Eestimaa lastekodu, kellele jõulukingitusi teha. Metsatareke oli nendest elanike arvult kõige suurem.  Veel tegime jõulukinke Koeru Perekodule, Tapa   Laste- ja noortekodule ja Viiratsis asuvale Viljandi Lasteabi- ja Sotsiaalkeskusele. Lastekodude poole saatsime  teele nii omameisterdatud kui ka poest ostetud kingitusi,” rääkis Kärdla Ühisgümnaasiumi 11. klassi õpilane Liina Otsak.

Arvutiõpetaja Tõnu Soop ütles, et kingituste tegemine oli õpilaste idee, mille klassijuhatajad heaks kiitsid.

Rahvaliidu naisteühenduse Epp Jõgevamaa organisatsiooni liikmed eesotsas esinaise Rita Kivisaarega algatasid tänavu lastekodu Metsatarekese toetamiseks kampaania “Aitame ellu”  Eesmärgiks on toetada eelkõige iseseisvat elu alustavaid lastekodukasvandikke,  kellel puudub perekonna moraalne ja materiaalne toetus, rääkimata riigi toetusest. Epud tõid Metsatareke noortekodu elanikele  kingituseks mitmesuguseid  tarbeesemeid.

Kasvataja Vaike Makarevitš kinnitas, et noortekodu elanikud saavad endaga suures osas iseseisvalt hakkama ja oskavad piisavalt hästi majanduslikult mõelda. “Kingituseks saadud  esemed on väga praktilised,” lisas ta.

Kasvataja abi Taimi Miti sõnul elab  praegu Metsatarekeses kaks ametikoolis õppivat neidu ja üks tudengist noormees.     

Meie maakonna lastekodus on käinud jõulurõõmu jagamas ka maavalitsus eesotsas maavanem Viktor Sjvatõševiga ja Jõgeva valla esindajad — volikogu esimees Aivar Kokk, vallavanem Enn Kurg ja sotsiaalnõunik Luule Palmiste ja lastekaitse vanemspetsialist Kadi Kukk. Valla delegatsioon tõi lastele kingituseks soojad sokid ja kindad.

“Suured ja südamlikud tänusõnad kõigile, kes meid märkavad, sest me ammutame jõudu igast tähelepanuavaldusest ja abist,” ütles lastekodu Metsatareke rajaja, kauaaegne juhataja ja praegune kasvataja Silvi Moont.

iii

JAAN  LUKAS

blog comments powered by Disqus