Herbert Kuurmele paigaldatakse mälestuspink

 

EELK Põltsamaa Niguliste kogudus on algatanud idee paigaldada mälestuspink kauaaegsele kirikuõpetajale Herbert Kuurmele (1911-2005), kelle eestvedamisel taastati teises maailmasõjas hävinud Põltsamaa kirik. Idee teostamiseks on kogudus algatanud annetuste kogumise.

“Nimelise pingi paigaldamine on viimasel ajal paljudes paikades levinud võimalus nimekate ja väärikate inimeste tunnustamiseks,” ütles EELK Põltsamaa kogduse õpetaja Markus Haamer. “Põltsamaa kogudusel on hea idee paigaldada pink linna geograafilisse keskpunkti, kus avaneb vaade nii kirikule kui ka Suurele sillale. Teadaolevalt on Herbert Kuurme sellesse paika ka õunapuid istutanud,” lisas Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots.

Herbert Kuurme teenis Põltsamaa Niguliste kogudust aastatel  1939-1993 ja hiljem oli aktiivselt tegev pastor emeritusena.

Mälestuspingid on meie maakonnas paigaldatud kauaaegsele Põltsamaa keskkooli direktorile Kalju Terasele,  Kääpal omaaegse Saare koolimaja juurde teenekale pedagoogile ja kultuuritegelasele Georg Filippovile ja Maarja-Magdaleena kiriku juurde kauaaegsele jaoskonnaarstile Kaljo Talussaarele.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus