Helkurid nähtavale!

Lapsevanemad, palun hoolitsege selle eest, et teie lapsed oleksid samuti autojuhtidele võimalikult kaugelt nähtavad.  Sageli jalakäijad ise ei aimagi, kui tänulikud on autojuhid helkurikandjatele, et need enda nähtavaks teevad. Ohutuks ja muretumaks liikumiseks pimedal ajal ja halva nähtavuse korral on helkur asendamatu. See ei võta ruumi ega kaalu palju, kuid tagab turvalisema teekonna. Jääb vaid helkuri muretsemise ja riietele kinnitamise vaev.

Helkuri kandmine on kohustuslik mitte ainult valgustamata maanteel, vaid ka niisugusel linna või asula valgustamata tänaval, kus pole kõnniteed. Politseil on õigus ja kohustus kontrollida helkuri olemasolu. See ei tähenda aga seda, et ennast tehakse nähtavaks politsei jaoks ? eelkõige on helkur ikkagi oma elu päästmiseks ja hoidmiseks mõeldud. Helkurit peab kandma pimedal ajal paremal pool põlve kõrgusel, sest siis on see autojuhtidele kõige paremini nähtav. Alates septembrist kontrollivad politseipatrullid, kas jalakäijatel on ikka helkurid olemas ja jalgrattad valgusallikaga varustatud.

Sama ohtlikud kui helkurita jalakäijad on ka valgustamata jalgratturid. Lisaks rattakodarate küljes olevatele helkuritele peab jalgratastel olema ka esi- ja tagatuli. Helkurit kõrvalteelt tulev autojuht ei näe, rattatulega olete aga nähtav juba kaugelt. Jalgrattur peab teadma ja täitma sõidukitele kehtivaid nõudeid, sest ta on juht ning vales kohas sõites ei oska autojuht temaga arvestada. Samuti ei tohi jalgrattasadulasse istuda joobes isik. Loodan väga, et suudate täita neid lihtsaid nõuded ja olete liikluses tähelepanelikud.

Gaido Padrik,
Jõgeva konstaablijaoskonna juhtivkonstaabel

blog comments powered by Disqus