Heiko Sepp jõudis kõrgtasemel Itaalia talitriatlonil esikümnesse

Keremeistri spordiklubi liige Heiko Sepp osales veebruari viimasel nädalavahetusel Itaalias Cogne linnas talitriatloni maailmameistrivõistlustel, kus ta saavutas 152 osaleja konkurentsis üheksanda ning oma vanuseklassis lausa neljanda koha.

Cogne talitriatloni maailmameistrivõistlused peeti 1600 meetri kõrgusel üle merepinna. Triatlonil tuli läbida neli kilomeetrit joostes, kaksteist kilomeetrit jalgrattaga ning kuus kilomeetrit suuskadel. Jõgevalt pärit, kuid praegu Norras elav ja töötav Heiko Sepp pistis võistlustel rinda ka heitlike ilmastikuoludega — võistluste eel  maha sadanud lumi tegi triatlonil osalemise üsna keeruliseks.

Võistlustel osalenud saja viiekümne kahe sportlase hulgas oli palju triatloniga tegelevaid tippsportlasi ning endisi ja ka praegusi profisuusatajaid.

Näiteks osales võistlusel Eesti murdmaasuusasõpradele tuttav norrakas Arne Post, kes praegu tegeleb aktiivsemalt triatloniga, kuid varasematel aastatel on näidanud kõrgeid kohti FIS maailmakarikaetappidel suusatamises. 

Harrastaja tegi profisportlastele ära

Esimesel alal, jooksmises, suutis Heiko Sepp end rebida teise kümnesse ning lõpetas jooksudistantsi viieteistkümnendana. Selle tulemusega jäi Sepp ise rahule, sest jooksmine pole paraku tema kõige tugevam ala. Rattasõidus suutis ta oma kohta kõvasti parandada. Kahjuks tuli rattaga läbi teha kaks kukkumist, millest viimasel sportlane oma õlale tõsiselt haiget tegi. Kukkumistest hoolimata suutis ta lõpetada rattasõidu üldarvestuses kolmandana.

Suusatamine kujunes pärast rattaga kukkumist Sepa jaoks väga raskeks. “Suusatamisega kaotasin kohad nii üldarvestuses kui ka oma grupis. Enne võistlust pidasin aga just suusatamist oma parimaks alaks, sest talvel veedan põhilise aja treeningust suuskadel. Suusatamise pärast jäi siiski okas hinge, sest sõita sain haiget saanud õla pärast vaid ühe käega,” kommenteeris Sepp triatloni viimast ala.

Siiski suutis ta üldarvestuses saada üheksanda ning oma vanuseklassis 30-34-aastaste meeste hulgas neljanda koha.

Siinkohal tuleks ära märkida ka asjaolu, et Sepp ei ole kunagi olnud professionaalne sportlane. “Meie vanusegrupp oli sel võistlusel kõige tugevam. Esikolmiku mehed on elukutselised sportlased. Mina saan treenida vaid pärast päevatööd,” nentis Norra ehitusfirmas töötav Sepp, kes läbis triatloni ajaga 55.22. Võrdluseks võib ära märkida endise profisuusataja ja praeguse triatlonisportlase Arne Posti aja, mis oli 1.09:49. 

Sel talvel enam suuski alla ei saa

Pärast edukat võistlust tuli Sepal Norrasse naastes ikkagi arsti külastada. Õnneks ei olnud õlg suurt viga saanud. Mehel tuleb vaid kolm nädalat puhata, mida ta oma praeguses kodus Holmenkollenis ka teeb. “Suuski kahjuks sel talvel enam alla ei saa ja ujulast pean ka kolm nädalat eemal olema,” nentis triatlonisportlane, kes peab vigastuse tõttu vahele jätma ka Eesti meistrivõistlused talitriatlonis.

Heiko Sepa ettevalmistused suviseks hooajaks jätkuvad märtsi teisel poolel, mil ta sõidab Hispaaniasse treeninglaagrisse. “Aprillis on plaan minna Prantsusmaale kahele rattavõistlusele ning osa võtta Norras toimuvatest maantee jalgrattavõidusõitudest. Mais tahan osaleda Austrias poolpikal triatlonil,” rääkis Sepp oma tulevikuplaanidest.

Suvel jõuab ta kõigi eelduste kohaselt ka kodukanti võistlema: plaan on osaleda Kalevipoja rattamaratonil. Siiski on kõik eelmainitud võistlused Sepa jaoks vaid ettevalmistuseks triatlonispordi kõige vägevama sündmuse – Norseman Extreme Triathlon 2013 – nimel, mis peetakse 3. augustil Kesk-Norras.

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus