Heateopäeval sai korda Oettingenide kabeli ümbrus

Palamuse Lions-klubi ja Kuremaa külaselts võtsid ülemöödunud laupäeval ette ühise tööpäeva, mille käigus korrastati Kuremaa mõisa kunagiste omanike von Oettingenide kabeli ümbrust.

Eesti Lions-piirkonna klubidel on heaks tavaks sügiseti heateopäev korraldada. Palamuse Lions-klubi otsustas kutsuda endale seekord appi Kuremaa külaseltsi, kellega kujunes hea koostöö. 26 talgulist jõudsid nelja tunniga ära teha päris suure töö: eemaldada kabeli ümbert võsa, puhastada kivimüüre jne. Inimkätele oli toeks tänapäeva tehnika.

Von Oettingenide matusepaik rajati Kuremaa mõisahoonest umbes kahe ja poole kilomeetri kaugusele Kuremaa-Laiuse tee äärde 1897. aastal. Neogooti stiilis kabel, mille projekteeris Walter von Engelhardt, püstitati sinna 1899. aastal. Umbes põlvekõrguse kivimüüriga ümbritsetud perekonnakalmistul on praeguseni näha paarkümmend hauakohta.

Pärast tõhusat tööpäeva kosutasid talgulised end Kuremaa külaseltsi tublide kokkade keedetud supi ja Saku Pagaris valmistatud kringliga. Lõpuks lõõgastuti Kuremaa ujulas. Tänu ujula juhtkonnale, kes meid lahkelt vastu võttis!

Nii tööpäevade kui ka muude ettevõtmistega teenib Palamuse Lions-klubi raha heategevuseks. Suurel Paunvere Väljanäitusel on klubi alati kohal oma toitlustustelgiga. Tänavugi pakkusime laadalistele oma tavapärast menüüd: vardas küpsetatud loomaliha, pekileiba praetud sibulaga, mulgiputru ja kodus valmistatud kalja. Nagu mitmel varasemalgi aastal, oli kohal meie Saksamaa vaderklubi, LC Husum-Goesharde esindus: nende müügihitiks on võileib Matjes-tüüpi heeringaga.

  1. aastal loodud Palamuse Lions-klubi liikmeskonnas on ka Tartu, Tallinna ja teiste paikade inimesi. Klubi heategevusaktsioonid on siiski suunatud Palamuse piirkonna lastele ja noortele. Viimastel aastatel on aidatud näiteks väikeste lastega noori peresid ning toetatud noori võimlejaid peegelseina ostmisel. Ühele lapsele aitas klubi osta ka prillid ja ühel tudengineiul sai klubi kaasabil makstud õppemaks.

Tänavuse Suure Paunvere Väljanäituse ajal korraldatud laadaloterii tulust toetab Lions-klubi Jõgeva muusikakooli rahvamuusikaansamblit Tuustar, kes soovib tuleva aasta suvel osaleda Portugalis toimuval folkloorifestivalil Europeade. Noored aitasid rahakogumisele ka ise aktiivselt kaasa: nad andsid meeleoluka kontserdi meie laadatelgi juures.

AIME ILVES, LC Palamuse president 2017./2018. aasta hooajal

blog comments powered by Disqus