Heategijate annetatud mööbel jõuab abivajajateni

?Paljud meie maakonna maapered elavad sellises kitsikuses, et uue mööbli soetamisele ei saa mõeldagi,? tunnistas Jõgeva maavalitsuse lastekaitse peaspetsialist Imbi Jäger. Mööblikaubamaja Aatrium ja heategevusfondi DHARMA koostöös läbi viidud projekti käigus koguti kasutatud mööblit kolme maakonna paljulapseliste vähekindlustatud perede jaoks.

Annetajaid jätkus

Aatriumi müügijuht Lemme Heinleht sõnas, et inimeste osavõtt projektist oli üsna aktiivne. ?Kogumiskampaania kestis nädala ja selle aja jooksul saime terve suure veokitäie mööblit,? kiitis Heinleht annetajaid. Peamiselt olid heategijad siiski Tallinna ümbrusest, kuid organisaatorite sõnul pakuti mööblit näiteks ka Põltsamaalt. ?Kohalikud annetajad suunasime otse sotsiaaltöötajate juurde, sest pole ju mõtet vedada mööblit Tallinna ja siis tagasi Jõgevamaale,? kommenteeris sihtasutuse DHARMA esindaja Malle Eenmaa.

Kogutud mööblit peaks jätkuma kolmes maakonnas kümnele perele, kuid korraldajate sõnul teeb jagamise osas lõpliku otsuse maavalitsuse sotsiaaltöötaja. Jõgevamaa omavalitsuste sotsiaaltöötajad on oma piirkonna vajadusi hinnates edastanud maavalitsusele 29 pere mööblisoovid. Imbi Jägeri sõnul hakatakse annetusi jagama tänasest. ?Loodetavasti jätkub seda võimalikult paljudele abivajajatele,? nentis Jäger. Lemme Heinleht lisas, et paljud pered olid helistanud ka kampaaniatelefonile ja küsinud sealt, kuidas annetustest osa saada. ?Plaanisime tegelikult mööbli ise peredesse vedada, aga kahjuks ei ole me selleks füüsiliselt võimelised,? ütles ta.

Korralik mööbel

Korraldajate sõnul oli osavõtt nii aktiivne, et võimaldas annetuste seast valida kõige korralikuma ja kvaliteetsema mööbli. ?Välja selekteeritud mööbel peaks peredesse veel mitmeks aastaks rõõmu tooma,? avaldas Lemme Heinleht lootust. Ka Imbi Jäger maavalitsusest kiitis annetuste kvaliteeti. ?Mööbel on küll kasutatud, aga täiesti terve ja korralik,? rääkis ta.

Heategevusfondi DHARMA tegevjuhi Malle Eenmaa sõnul on lasterikastes peredes puudus ennekõike vooditest, köögilaudadest ja toolidest ning naridest, mis aitaksid leevendada ka tihti ette tulevat ruumipuudust.

Eenmaa sõnul annetati kõige rohkem diivaneid, lastevoodeid, tugitoole ja sektsioonkappe. ?Puudu jäigi võibolla kõige enam naridest ja toolidest,? tunnistas Eenmaa.

Heategevusfond DHARMA on tänaseks juba kaks aastat külastanud paljulapselisi peresid ning toimetanud nendeni abipakke. Koostöös Taaskasutuskeskusega toimetati näiteks emadepäevaks abivajajateni 35 pakki, mis sisaldasid raamatuid, riideid, nõusid ja muud vajalikku.

Konkreetse heategevusprojekti eesmärgiks oli toetada mööbliga maakondi, kus abivajajaid on kõige enam. Lisaks Jõgevamaale said abi ka Ida- ja Lääne-Virumaa.

MARTTI KASS

blog comments powered by Disqus