Heategevuskontsert autistlike laste heaks

Saadav tulu annetatakse Eesti Autismiühingule raamatu “Ma olen eriline? väljaandmiseks. Raamatus selgitatakse lastevanematele, kuidas autistlikust lapsest aru saada ja mismoodi temaga käituda. Eesti Autismiühingu juhataja Marianne Kuzemt?enko sõnul on vajadus autismidiagnoosiga laste vanematele suunatud eestikeelse raamatu järele suur. Seda hakatakse tõlkima inglise keelest.  

Kontserdi avaesinejad on Lauri Saatpalu ja Peeter Rebane, kes kohandavad kontserdi kava selle eesmärkidega. Lubaduse esinema tulla on andnud ka Hedvig Hanson ja Andre Maaker. Tutvuda saab kohaliku bändiga Just Fun, kes esineb oma tavalisest rokistiilist erineva kavaga. Viimasena astuvad kontserdil üles Chalice (Jarek Kasar) ja Hannaliisa Uusma. 

Heategevuskontserdi korraldab Põltsamaa Viskiklubi, mõtte algatas klubi president Toivo Peets. Jõgevamaal asub Kiigemetsa Kool, kus õpivad paljud autistlikud noored. Heategevusprojektiga püüab klubi ka selle kooli olemasolule ning vajadustele tähelepanu juhtida.  

Kõik soovijad saavad toetada raamatu väljaandmist, tehes enne kontserti vastavalt oma võimalustele rahalise annetuse Eesti Autismiühingu selleks avatud kontole 221035410732. Oluline on ka teada, et Eesti Autismiühing (reg. nr. 80101488) on kantud tulumaksusoodustustega mittetulundusühingute nimekirja. 

Kontserti toetavad Põltsamaa linn, Jõgeva Maavalitsus, MTÜ Eesti Autismiühing, MTÜ Põltsamaa Bändide Ühing, Vali Press, Maaleht, kuulutusteleht Jõgevamaa Fookus jt. Abi loodetakse saada ka teistelt Eestis tegutsevatelt meediaväljaannetelt.

Põltsamaa Viskiklubil ei ole see esimene kord heategevusüritust korraldada. 2005. aastal korraldati Põltsamaa kirikus heategevuskontsert, mille tuluga toetati Siimusti lastekodule uue peremaja ehitamist. Käesoleva aasta veebruaris avatigi Siimustis lastekodulaste tarvis ehitatud palkmaja, mille ehitusele andis oma panuse ka Põltsamaa Viskiklubi korraldatud heategevuskontsert.

Kontserdi kodulehekülg asub aadressil www.eriline.ee.

TOIVO PEETS,
Põltsamaa Viskiklubi president

blog comments powered by Disqus