Heategevuskontserdil mängis tšellokvartett

Eestis ja kaugemalgi tuntud tšellokvartett C-Jam musitseeris Põltsamaa kirikus  heategevuskontserdil. Kultuurisündmusel koguti annetusi vitraaži tellimiseks kirikule ning ka Siimusti lastekodu Metsatareke toetuseks. Kontserdi korraldasid EELK Põltsamaa Niguliste kogudus ning riigikogu liige Aivar Kokk.

Koka sõnul kuulati sama muusikakollektiivi esinemist ka suvel Maarja-Magdaleena kirikus toimunud heategevuskontserdil. “Koos kogudusega otsustasime, et kutsume selle kollektiivi uue repertuaariga esinema advendiaja kontserdile Põltsamaa kirikusse. Istekohad olid kirikus täis ja paljud tegid annetusi. Möödunud aastal sisustas siin  jõulueelse heategevuskontserdi Mait Maltis koos poegade Mikko ja Jakkoga. Siis koguti raha jumalateenistusel vajalike kuulamisseadmete ostmiseks vaegkuulajatest koguduseliikmetele. Nüüdseks on nende inimeste mure lahendatud. Loodame, et tuleva aasta heategevuskontserdiks on kirik saanud vitraaži ja mõndagi rõõmustavat on korda saadetud ka lastekodus Metsatareke, mida on läbi heategevuskontsertide varemgi toetatud,” rääkis Aivar   Kokk.

Jõgeva vallavolikogu esimehena ja ettevõtjana algatas ta heategevuskontsertide korraldamise ka Laiuse kirikus.

“Meeldiv tõdeda, et nüüd jätkavad traditsiooni Jõgeva vallavalitsus ja kogudus. Tulevikus võiksid heategevuskontsertidel esineda  ka oma maakonna kultuurikollektiivid,” lisas ta.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus