Hea kohvimasin vali enda vajadustest lähtuvalt

SISUTURUNDUS

Igaüks saab täna kodus valmistada väga heal tasemel erinevaid kohvijooke, lihtsast mustast kohvist cappunino’ni.

Selleks läheb vaid vaja kohvijooja nõudmistele vastavat kohvimasinat. Õigesti valitud masin valmistab alati soovitud joogid ja teenib sind kaua.

Milline kohvijooja sa oled?

Oled sa üks nendest inimestest, kes ei suuda päeva alustada ilma tassi kohvita? Kas sulle meeldib juua kohvi kord päevas, aga mõnikord on selleks espresso ja teine kord latte? Või pole sa ainus kohvijooja oma peres ja sa vajad tihti korraga rohkem kui kaks tassi turgutavat kohvi?

Kõik eeltoodu, kohvijoogi eelistus, kohvijoomise tihedus ja korraga vajamineva kohvi kogus mõjutavad sobiva kohvimasina valikut.

Vaata ka kohvi valmistamise kuldreegleid siit.

Millal eelistada filterkohvimasinat?

Kui korraga vajad suuremat kogust kohvi ning sinu maitseeelistuseks on nö. tavaline must kohv, siis on täiesti sobilik traditsiooniline filterkohvimasin. Lisa vaid filter, enda lemmmikmarki jahvatatud kohv filtrisse, vesi ja lülita masin sisse.

Ka seda klassikalist kohvi saad vastavalt oma maitsele timmida piima, koore või hoopiski maitseainete nagu näiteks kaneeli lisamisega.

Aga kui oled kohvigurmaan ning soovid endale kodus pakkuda vahelduvat kohvimaitseelamust, siis eelista automaatsemat ning rohkemate võimalustega kohvimasinat.

Millise disainiga kohvivalmistaja koju?

Kaks märksõna disaini juures on kohvimasina suurus ja displei.

Masina displei puhul on tähtis, et see oleks selge, lihtsalt ja üheselt mõistetav. Tasub eelistada ikoonide või tekstiga suuremat displeid, sest seda on värvilistest tulukestest lihtsam lugeda.

Kohvimasinaid on saadaval väga erinevas suuruses, värvides ja kujuga. Kui kodus on kindel koht, kus kohvimasinat näha soovid, siis ilmselt seab see koht oma piirangud kohvimasina valikule. Või kas oled meeldiva kohvielamuse nimel valmis ära andma suurema ala oma tööpinnast, et paigutada sinna hõrku jooki valmistav suur kohvimasin? Valik on sinu.

Kas vajad ajastatud kohvitegemist?

Kui sa oled see inimene, kes ärkab ainult tänu kohvilõhnale, siis sa ilmselt vajad seda funktsiooni oma kohvimasinal.

Lihtsamate masinate puhul jääb sul vaid teha pisikene ettevalmistus vee ja kohvipuru lisamise näol. Targemad masinad saavad selle kõigega juba ise hakkama. Ja hommik ootab sind koos värske kohviga.

Kui seadistatav peab olema kohvimasin? Jahvatamisest ja kohvidoosist

Kallimad kohvimasinad pakuvad rohkem võimalusi – mitmeid vajad sina?

Kuna inimeste maitsed on erinevad ja ka kohvisordid, kas annab masinat vastavalt seadistada? Kohviubade jahvatamise võimalus on üks enamlevinud seadistusi, sellest sõltub kohvi kangus ja maitsenüanss.

Tumedama röstiga kohvi on maitselt kangem võrreldes heledamaga. Ja vajab seega peenemat jahvatust, mis võtab kauem aega kui heledama röstiga kohvi jahvatamine.

Ning kas eelistad pigem kangemat või lahjemat kohvi? Lisaks sellele kuidas masin jahvatab, saad määrata ka enamike masinate puhul eelistuse, kui palju ube ühe tassi kohta masin jahvatab. 

Igapäevase hooldamise lihtsus

Kuna hea kohvi saladus peitub heas oas, heas vees ja puhtas masinas, siis kohvimasina valimisel veendu, et seda on lihtne puhastada.

Näiteks kapselmasinas jääb kohvijääk kapsli sisse ning seda on masinast lihtne eemaldada. Võrdluseks võib tuua filterkohvimasina. Aeg-ajalt võib tulla ette olukordi, kus kasutatud filter rebeneb ja sa pead kohvipaksu põrandalt kokku pühkima.

Kui valid kallima ja automaatsema masina, siis kas sel on ka loputus- või puhastusprogramm? Kui tihedalt seda tuleb käivitada ning kas masin teavitab sind sellest?

Täisautomaatsetel kohvimasinatel on vaja tihti tühjendada ka eesolevat tilkade sahtlit ja kohvipuru kogujat. Sahtli tühjendamine on enamasti lihtsam väiksema sahtli korral, sest seda on lihtsam masina küljest eemaldada ja tagasi panna. Suurem sahtel poole masina ulatuses, peaaegu täis, vajab hoolikamat käsitlemist ning väga mahuka sahtli korral võib vahel isegi ununeda, et ka see vajab tühjendamist.

Selge on see, et kohvimasinat tuleb hooldada, nüüd on küsimus selles, palju oled sina nõus panustama. Ka neile küsimustele tuleb vastus leida enne kohvimasina ostmist.

 

Ostusoovitus

Pildil klientidelt kõrgeid hinnanguid saanud täisautomaatne kohvimasin PHILIPS HD8829/09

Kokkuvõtteks

Mõtle läbi, kui tihedalt sa kohvi jood, millist kohvi eelistad ning kui suurt kogust sa korraga vajad.

Pööra tähelepanu ka kohvimasina puhastamise lihtsusele ning oma erisoovidele. Valides kohvimasina neist tingimustest lähtuvalt, on sul kodus kaaslane, kes pakub alati parimat kohvinaudingut!

Tutvu ka kohvimasinate valikuga Kaup24.ee – säästa aega ja raha!

Päisefoto unsplash.com

blog comments powered by Disqus