Harri Koll tuli Eesti hokimeistriks

Eesti jäähoki meistrivõistlustel jääb turniiri lõpuni pidada veel kolm kohtumist, kuid meister on selgunud. Eelmise aasta tiitlit kaitses Tartu Välk 494, kelle ridadesse kuulub ka Jõgeva hokimees Harri Koll.


Tartu Välk 494 on kogunud 25 punkti ning praegu teisel kohal olev Narva PSK 19 punkti. Mõlemal meeskonnal on jäänud pidada kaks kohtumist. Välk 494 mängib laupäeval Kohtla-Järvel 4. kohal oleva HC Everestiga ja Narva Tallinnas kolmandat kohta hoidva HC Vikingiga. Pühapäeval tõmmatakse meistrivõistlustele joon alla Tartus, kus kell 17 kohtuvad Astri Arenal meistrivõistluste viimases mängus Tartu ja Narva.
Tartu Välgu meeskonnas teise viisiku ründekolmikus mängival Kollil on see esimene Eesti meistrikuld. Sügisel Tartu meeskonnaga liitunud noor mängija on hooaja edenedes jõudnud aina paremasse vormi. Turniiril oli ta seni visanud seitse väravat.
„Hooajal alguses olin veidi kohmetu, sest kolm eelnevat hooaega olin mänginud USAs, kus väljak on väiksem ja mängitakse pisut teistsugust hokit. Aga praegu olen Eesti hokiga juba harjunud,“ rääkis Koll.
Koll on sel sajandil teine Jõgeva jäähokimängija, kes on jõudnud Eesti meistritiitlini. Varem on seda suutnud Argo Kungla ja seda kahel korral: 2004 meeskonnaga HC Panter ja 2013 meeskoannaga Viking Sport.

*
Jõgevamaa hokiklubi jätkab mängimist Tartu linna lahtiste meistrivõistluste esiliiga turniiril. Veebruaris on kaotatud kolm mängu järjest. Tartu Condorile 1:10 ja 3:8 ning viimati ka Jäämurdjate I meeskonnale 0:11. Seni peetud üheksast mängust on võidetud vaid üks ja nii ollakse kahe punktiga (väravasuhe 11:71) tabelis viimasel ehk viiendal kohal. Täna mängib Jõgeva meeskond Viljandis.
Kurb uudis on see, et Jõgeva meeskond loobus osalemast Eestimaa spordiliidu Jõud meistrivõistlustel. Otsus on seda ootamatum, et praegu ollakse valitsevad meistrid.
„Olematu talve tõttu pole me Jõgeval treenida saanud ning jääl olemine on seni piirdunud vaid Tartu mängudega. Seepärast on meeskonna vorm kesine ja mitme vigastuse tõttu ka keeruline korralik meeskond kokku saada,“ sõnas klubi eestvedaja Raul Kivi.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus