Harrastusteatrite juhid ja esindajad tegid aastaks plaane

Eesti Harrastusteatrite Liidu üldkogu koosolek toimus, nagu tavaks saanud, Tallinna Rahvaülikoolis. Tehti kokkuvõtteid möödunud aasta töödest ja seati uusi sihte.


Päeva ohjas Eesti Harrastusteatrite Liidu (EHL) juhatuse esimees Kaido Veski. Ta andis alustuseks sõna organisatsiooni tegevjuhile Kristiina Oomerile, kes tutvustas 2014. aasta tegevusaruannet. Raamatupidaja Triinu Heinvars esitas majandusaruande ning üldkogu üksmeelse otsusena kinnitati nii majandusaasta aruanne kui tegevusaruanne. Organisatsiooni uuteks liikmeteks võeti vastu Vändra näitetrupp, Kaiu harrastusteater “Pooleldi…”, Roela näitering “Kartoffel”, Sõmeru näitering ja MTÜ Saaremaa Teater. Juhatuse otsusega said möödunud aastal meie organisatsiooni liikmeteks veel Improgrupp Jaa!, Stockholmi HobiTeater, Alle-Saija Teatristuudio ja Vana Vabriku Kinoteater ( MTÜ Lina ja Lava Selts). 

Külateatrite festival, Balti Ramp ja harrastusteatrite riigifestival 

Kristiina Oomer peatus pikemalt 2015. aasta peamistel ülesannetel. Taas korraldatakse üle kahe aasta toimuv Balti Ramp, mis ühendab kolme Balti riigi harrastusteatreid. Seekord on tulipunktis vennasrahvaste (eesti-läti-leedu) draamalooming. Igat riiki esindab kaks teatrit, Eestist saab selle au osaliseks Jõelähtme Lavagrupp ja Tartu Vilde Teater. Võõrustajaks on Kuressaare ja festival toimub 11.-18. septembrini.

Algab XIV harrastusteatrite riigifestivali ettevalmistamine koostöös Paide kultuurikeskuse ja Paide huviteatriga. Festival toimub Paides 22.-24. jaanuarini 2016.

Siinkohal meenutaks kõigile osaleda soovivatele truppidele, et videote riigifestivalile esitamise tähtaeg on 12. juuli. XV külateatrite festival toimub Palamusel 21.-23. augustini. Festivalile registreerimine on lõppenud, kuid vastu lubati siiski võtta kõik osaleda tahtvad trupid.

Kundas õpitakse massistseene lavastama 

Käesoleva aasta augustis toimub veel teinegi suurüritus: EHL suvekool kolib sellel aastal Kundasse. Suvekooli peateema on massistseenide lavastamine, kus peaks osalema üle 30 harrastusnäitleja. Suvelaagrist osavõtjad osalevad Lääne-Virumaa suveprojektis “Maili. Virumaa rahvaülikooli lugu”. Autor Olavi Ruitlane, lavastaja Tiit Alte. Mängitakse neljal korral, 4.-8. augustini. Toimub kooliteatrite kirjanduslik suveprojekt, sedakorda “Mängime Vildet” 25.-28. juunini Muugal Lääne-Virumaal. Toimuvad ka kõik teised traditsioonilised kooliteatrite ettevõtmised.  

Ja viimane, kuid mitte kõige vähem tähtis uudis. 28. märtsil ootab harrastusteater KaRakTer ja Eesti Harrastusteatrite Liit kõiki huvilisi tähistama rahvusvahelist teatripäeva Rakvere kultuurikeskuses. Avatud on teatrilaat, toimub teatriturniir. Õhtul on tantsupidu.

Üldkogul tegi ettekande pealkirjaga “Rahvakultuuri keskseltside roll ja soovitused edaspidiseks” kultuuriministeeriumi rahvakultuuri nõunik Heino Pedanik. Ta peatus pikemalt eelmisel aastal käivitunud harrastusteatrite mentorprogrammil. EHL ja kultuuriministeeriumi poolt ellu kutsutud programmi veab liit Rahvakultuuri Keskuse toel. Maakondlikult koolitatakse lavastajaid (1-2 truppi). Teatrikoolitus ei ole maakonna-, vaid teemadepõhine. Käesoleval aastal jätkuvad koolitused täies mahus.

Jõgevamaad esindasid üldkogul Tiina Tegelman MTÜS-t Look, Linda Amjärv ja Rein Annuk Tabivere Harrastusteatrist.

REIN ANNUK

blog comments powered by Disqus