Harrastuspüüdjaid saatis Kasepää võistlusel märkimisväärne kalaõnn

 

Möödunud laupäeval Peipsi järvel peetud rahvakalapüügivõistlusel Kasepää Kala  2014. Naistepäeva Eri osales ebasoodsatele jääoludele vaatamata 135 kalastajat, kellest kaheksakümmend viis olid mehed, kolmkümmend üks naised ning üheksateist lapsed.

Traditsioonilise kalapüügivõistluse avasid Kasepää vallavanem Jüri Vooder ja Peipsi Harrastuskalastajate Klubi eestvedaja Tarvo Leon. Kevadise jääga järvel proovis kalaõnne ka Eesti Vabariigis resideeriv Moldova Vabariigi suursaadik Victor Guzun.  Tulin siia, sest mulle meeldib väga Peipsi-äärne loodus. Kirglik kalapüüdja on aga ennekõike minu abikaasa Victoria,”  rääkis diplomaat.

Meeste arvestuses pälvis esikoha Jaak Kask Puurmanist. Harrastuspüüdjate võistlustel olen pidevalt käinud. Kasepää Kalast võtsin osa teist korda. Püüdsin kokku 30 – 40 kala, suurim oli neist 100 grammi kaaluv ahven,” ütles ta. 

Kalad vanaisale

Ehkki sadas vihma ja jää oli juba nõrgavõitu, on mul ka kogemusi, kuidas sellise ilmaga kala kätte saada,” ütles Kask. Tavaliselt võistlustelt kalu kaasa ei võeta.  Mina otsustasin seekord erandi teha ja viia kalad külakostiks Põltsamaale vanaisale. Tema kodus valmistamegi maitsvaid kalaroogasid,” lausus võidukas kalamees, kelle vanaisa, samuti Jaak Kask, oli omal ajal majandijuht Puurmani kandis. 

Naistest edukaim erusõjaväelane

Naistest osutus võidukamaks Agneriin Heinmäe Tallinnast. Mõtlesin, et mida kehvem ilm, seda paremini ma püüan. Üldiselt läkski püük korda,” ütles naine, kes nädal tagasi peetud Eesti meistrivõistlustel kolmanda koha pälvis.

Agneriin on osalenud kaitseväelasena Kosova missioonil ja tegelenud langevarjuhüpetega.  Kalastamishuvi tekkis tal tütarlapsena Tartumaal Peedul ja Elvas.

Teise koha sai naistest Viivi Liias Pajusi vallast.Eesmärk oli tiitlit kaitsta. Kardeti aga, et jää hakkab liikuma, ja nii lõpetati võistlus tund aega varem. Seetõttu jäid suuremad kalad  seekord kätte saamata,” rääkis aktiivne osavõtja.  

Parim puurija Kasepää vallast

Jäässe augu puurimise võistlusel sai parima tulemuse ja võidu Kasepää vallas Nõmme külas elav ettevõtja Eha Anijago. Puurimiseks andis Kasepää vallavalitsus kõigile võistlejatele ühesuguse puuri läbimõõduga 150 millimeetrit. Soovitusi sobiva tehnika valimiseks jagas mulle abikaasa Aivar. Kahjuks ei õnnestunud kehvade ilmaolude tõttu kuigi sügavat auku puurida,” rääkis Eha Anijago.

Rõõmu teeb seegi, et mõni mu pereliige on Kasepää Kalal ikka ühel või teisel alal esikoha saanud,” lisas ta.

Hoolimata üsna ebasoodsast ilmast, tuli Kasepääle piisavalt palju harrastuspüüdjaid, mis tõestab, et entusiastid on alati kohal,” ütles Peipsi Harrastuskalastajate Klubi eestvedaja Tarvo Leon.     

Kasepää kala 2014. Naistepäeva Eri tulemused

Osalejaid 135

Naisi 31

Mehi 85

Lapsi 19

Võidukamad püüdjad

Naised:

I koht Agneriin Heinmäe 1,100 kg

II koht Viivi Liias 0,820 kg

III koht Marianne Polski 0,770 kg

Mehed:

I koht Jaak Kask 1,880 kg

II koht Stanislav Pesjukov 1,800 kg

III koht Alexander Andrusenko 1,660 kg

Lapsed:

I koht Mark Vorho 0,980 kg

II koht Johannes Aab 0,660 kg

III koht Sander Jaska 0,280 kg

Augupuurimisvõistluse edukamad

Naised:

 Eha Anijago 5,34 sek

Mehed

Hannes Maasing 3,63 sek

Kõige noorem osavõtja Johannes Blumbach, sündinud  14.01.2009

Kõige vanem osavõtja Enn Soorm, sündinud 18.04.1940

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus