Haridusmess Intellektika meelitas kohale tuhandeid noori

Võistluses “Aktiivne kool” tegid kaasa Põltsamaa Ühisgümnaasium ning Põltsamaa Kodu- ja Põllutöökool. Ühisgümnaasium võitis konkursi ühel alavõistlusel, kus tuli esitada showkava “Tule meile, sest…” esikoha.

Põltsamaa Ühisgümnaasium oli kava idee saanud telereklaamist, kus võrreldakse tavalist ja erilist ehk seda kõige õigemat puhastusvahendit. Kool tutvustas tavalist ja erilist õpilast: eriline ehk Põltsamaa kooli õpilane oskas hästi pilli mängida, laulda ja matemaatikaülesandeid lahendada, tavaline õpilane aga jäi selle kõigega hätta. Etteaste lõpetas ?Tiiu ? talutütrekese? laul, mis poiste esituses noortepäraseks rokiks üle läks.

Palju elevust tekitas ka Põltsamaa Ühisgümnaasiumi maskott Helesinine Unistus ? heade mõtete looja, kes valmis eelmise aasta lõpus. “Usun, et meil läks messil päris hästi ning huvi meie tegevuse vastu tunti piisavalt. Samas oli meie kool üldhariduskoolidest üks väheseid, mis ei asu Tartus või selle ümbruses ning Tartu koolide ümber oli tunglemist kindlasti rohkem,? ütles Põltsamaa Ühisgümnaasiumi direktor Aimar Arula.

Direktori sõnul korraldati huvilistele muu hulgas ka väike viktoriin, parematele jagati kooli sümboolikaga auhindu,” ütles koolidirektor.

“Arvan, et kätte on jõudnud aeg, kui koolid peavad end reklaamima ning tutvustama. Võitlus käib praegu iga õpilase pärast, eriti koolides, kus õpilaste arv igal aastal väheneb kümnete ja isegi sadade võrra. Mis puutub Intellektikasse, siis on see algusaastatega võrreldes palju muutunud. Kui alguses oli boksil vaid kooli nimi ning sees paar igavlevat õpilast, siis nüüd on asi läinud palju atraktiivsemaks: jagatakse õhupalle, lippe ja pastakaid, ka tutvustus on muutunud atraktiivsemaks,” rääkis Arula.

Messil oli aga oma boksidega väljas kümneid üldharidus-, kutse- ja kõrgkoole nii Lõuna-Eestist kui ka mujalt.

Lisaks sai osta õpilasfirmade toodangut ning osaleda karjäärilaadal, kus mitmetes boksides, näiteks tööturuameti ning CV- keskuse omas sai täita teste, et saada selgemaks, mis eriala tulevikus valda.

Esindatud olid ka paljud noorteorganisatsioonid, pangad, ettevõtted ning ka näiteks Eesti Kaitsevägi.

Meeldisid pillimehed ja õpilasfirmad

Põltsamaa neiu Katrin ütles, et talle meeldis, et paljud koolid ei piirdunud vaid sellega, et olid oma boksi üles pannud, vaid tutvustasid end huvitavalt ja atraktiivselt. “Näiteks Tartu Kutsehariduskeskus püüdis tulevastele õpilastele oma erialasid tegutsedes tutvustada. Nii laoti kohapeal müüri ning õmmeldi riideid, Viljandi Kultuuriakadeemia tudengid mängisid aga kogu aeg pilli,” rääkis tüdruk. Samuti meeldis talle, et Intellektikal saab kogu info kätte ühest kohast. Sai tutvuda nii edasiõppimisvõimaluste kui vaba aja veetmise võimalustega ning kutsevalikuteste teha.

Räpina noormees Meelis tundis suurt huvi Luua Metsanduskoolis pakutava vastu. “Olen mõelnud oma elu loodusega siduda. Tahaksin läbi teha loodusretkejuhtide kursuse, aga sinna on väga palju tahtjaid,” ütles ta. Noormees on mõelnud ka sellele, et võiks Luua Metsanduskoolis õppida metsandustehnikuks või puidukaubanduse erialal. “Kooli boks oli hästi kujundatud, kohe sai ülevaate, milliseid erialasid saab õppida. Ka nõu sai küsida,” kiitis ta. Samuti hämmastas teda õpilasfirmade kaubavalik ja selle pakkumise oskus. “Mida kõike sealt osta ei saanud: pakenditest rahakotid, valemitega joonlauad, pehmed karumõmmid, ravitoimega sokid ja palju muud, seejuures hea hinnaga,” rõõmustas noormees.

Tiigrikutsust taheti pilti teha

Põltsamaa Kodu- ja Põllutöökooli direktor Viive Kibena ütles, et taolistel messidel osalemine on väga vajalik ning kinnitas, et paljud tulevased õpilased saavad infot just messidelt. “Kõige tõhusam on aga siiski koolides käimine ning õpilastega rääkimine. Sellises vabas õhkkonnas oskavad lapsed ka ise rohkem küsimusi esitada,” oli ta veendunud.

Kooli messil esindanud kokandusõpilane Pille Pedajas ütles, et huvi kooli vastu tunti päris palju. “Kõige rohkem küsiti ehtitus- ja kokanduseriala kohta,” ütles neiu, kelle sõnul tunnevad ehituseriala vastu huvitaval kombel huvi ka õrnema soo esindajad.

Pille kehastas messil ka just selleks ürituseks valminud kooli maskotti Tiigrikutsut. “Natuke palav oli, aga muidu andis see meie enesetutvustusele palju juurde. Taheti pilti teha ning autogramme saada ning kleebiti maskotile külge kleepse,” rääkis Pille.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus