Hanna-Liina Võsa annab kontserdi Mustvee rannapromenaadil

Täna esinevad Mustvee rannapromenaadi kontserdil lauljanna ja laulupedagoog Hanna-Liina Võsa ja helilooja Olav Ehala.  Hanna-Liina Võsa rääkis usutluses Vooremaale tänavuse aasta kui kriisiaasta kulgemisest, kontserdi repertuaarist ja oma seostest Mustvee ja Peipsimaaga.


Sel aastal on kombeks muusikutelt ja näitlejatelt küsida, kuidas on kulgenud elu ja töö koroonaviirusest tingitud piirangute ajal?
Minule isiklikult selline rahulikum aeg väga meeldis, sest tundsin enne juba väga pikalt, et elu tavapärane rütm oli läinud väga kiireks ja raske oli karussellilt maha saada. Esinemiste kohapealt tõesti jäid kõik planeeritud ülesastumised ära, nii Georg Otsa temaatiline tuur kui ka West Side Story etendused Rahvusooperis Estonia. Samas viisin ma oma muusikalikooli üle e-õppele, andsin väga palju individuaalseid soololaulutunde, korraldasin mitu veebikontserti ja video projekti ning töötasin välja uue loominguliste kursuste platvormi Roosa Ukse Meistriklass, mis nüüd juulikuus Instagramis veebi töötubadena aset leiab. Ehk siis töö ei peatunud, vaid muutus palju loomingulisemaks. 

Kas kontsert Mustvees Peipsi järve äärsel promenaadil on üks Teie esimesi avalikke esinemisi pärast eriolukorra piirangud?
Jah, esinemine Mustvees on üks esimesi avalikke esinemisi minu jaoks, kus publik ka reaalselt kohal on. 

Mida Peipsi järv ja promenaad Teie jaoks tähendavad? Millist inspiratsiooni ja laengut esinemiseks annavad?
Minul isiklikult Mustvee ja Peipsi järvega lähedasemaid suhteid ei ole. Välja arvatud see, et olen sealkandis Rannapungerjal lastelaagreid juhendanud juba oma seitse aastat ja oleme sattunud Peipsisse ujuma. Ning minu hea sõbranna Maria Listra unistab pidevalt väiksest Peipsiäärsest majakesest. Võib-olla sõidab ta ka seekord minuga kaasa, et seal kohapeal unistada.

Millise repertuaari olete koos helilooja Olav Ehalaga promenaadikontserdiks valinud?  Millised tuttavad laulud kõlavad ja kas ka mõned uued?
Kindlasti kuuleb palju Olav Ehala enda muusikat ning ilusaid ja ka kaasahaaravaid palu Eesti teiste kultusheliloojate nagu Arne Oidi, Valter Ojakääru, Uno Naissoo ja teiste sulest. Laule nii filmidest kui ka muusikalavastusest.

Olav Ehalal läheneb 70. sünnipäev. Kui kaua on kestnud Teie koostöö temaga ja mida Teile kui muusikule andnud?
Olen Olaviga tõesti esinenud juba ligi 20 aastat ja suurema osaga tema repertuaarist tuttav. Tema lood on nõudlikud nii lauljale kui ka saatjatele ja arvan, et võlgnen talle palju, et ta mulle oma muusikat on laulmiseks usaldanud. Inimesena on Olav alati positiivne. Temaga on tööd teha äärmiselt meeldiv.

Millised loomingulised plaanid käesolevaks aastaks veel on?
Kindlasti on uuel hooajal endiselt suurem fookus minu koolil ja loomingulised plaanid on pigem seotud sellega. Kuna koolil täitub juba viies aasta, siis püüame seda ka väärikalt tähistada. Teatrirolle praegu ette näha ei ole, aga kuna teatrites on ajad muutlikud ja palju asju vajab ümberplaneerimist, siis ei saa kunagi loorberitele puhkama jääda. Kes teab, millal mõni kõne tuleb. 

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus